Kategorie
Porady

Podatek od psa w 2020 roku. Co jeśli zapomniałem zapłacić?

Podatek od psa w 2020 roku to obowiązek posiadaczy czworonogów. Ile wynosi podatek od psa i co grozi za niezapłacenie podatku od psa?

Podatek od psa – kto musi zapłacić?

Podatek od psa nie jest niczym odkrywczym, a w naszym kraju istnieje od 1991 roku., czyli od momentu wejścia w życie ustawy o podatkach i daninach. Z tego tytuły, osoby posiadające psy muszą uiścić opłatę za swojego pupila. Stawka podatku ustalana jest indywidualnie przez gminy. Mimo to, Ministerstwo Finansów podaje  maksymalną kwotę, jakiej podatek od psa nie może przekroczyć. Podatek od psa w 2020 roku wynosi 125,40 zł za jednego psa.

Prawdą jest jednak, że coraz więcej większych miast odchodzi od konieczności podatku od psa. Nie jest to już obowiązkowe m.in. w Warszawie, Wrocławiu czy Łodzi. Podatek od psa funkcjonuje głównie w nieco mniejszych miastach. Środki finansowe, uzyskane z opłat od posiadania psów, miasto przekazuje najczęściej na realizację programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi, zakup torebek na psie nieczystości czy usługę znakowania zwierząt. 

Nie zapłaciłem podatku od psa. Czy grożą mi konsekwencje?

Podatek od psa w 2020 należało zapłacić do 30 kwietnia. Jeżeli pies urodził się w drugiej połowie roku, to kwota wynosi połowę stawki rocznej. Unikanie podatku za psa to nie żarty a z niedopilnowaniem tego obowiązku mogą wiązać się przykre konsekwencje. wiele gmin, w stosunku do osób unikających zapłaty, wszczyna procedurę przewidzianą w przepisach ordynacji podatkowej i ustawy o postępowaniu egzekucyjnym  w administracji. Oznacza to, że przeciwko osobie, która nie zapłaciła podatku od psa, wszczyna się postępowanie podatkowe, a wymuszenie, zapłaty może zająć się komornik skarbowy.

Jeśli zapomniałeś zapłacić podatku od psa 2020, koniecznie skontaktuj się z wydziałem podatków i opłat lokalnych w swoim mieście. A w kolejnym roku dopilnuj, aby opłacić podatek.

Kto nie musi płacić podatku od psa?

Podatek od psa jest płatnością obowiązkową, jednak istnieją grupy, które są zwolnione z tej konieczności. Należą do nich osoby niepełnosprawne, które korzystają z pomocy psa asystenta, osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, właściciele psów posiadających ponad 65 lat, osoby objęte podatkiem rolnym od gospodarstw domowych czy członkowie przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych.

Kategorie
Porady

Pies ma kleszcza – co zrobić? Jak usunąć psu kleszcza?

Wiosna ruszyła pełną parą a wraz z nią zmora wszystkich właścicieli zwierząt – kleszcze. Jak usunąć psu kleszcza i czy można robić to na własną rękę?

Kategorie
Porady

Jak uniknąć lęku separacyjnego u psa po kwarantannie?

Kwarantanna przeminie, a pozostać po niej może lęk separacyjny u psa, z którym trudno będzie sobie poradzić. Podpowiadamy kilka sposobów, jak działać, aby tego uniknąć.

Kategorie
Porady

Karma dla psów w schronisku – jaką karmę kupić, aby pomóc, a nie zaszkodzić?

Schroniska apelują o pomoc, bo brakuje im rąk do pracy i jedzenia dla psów. Jaką karmę dla psów w schronisku kupić, aby pomóc a nie zaszkodzić? Podpowiadamy, jak wesprzeć schroniska w tym trudnym dla nich czasie.

Kategorie
Porady

Dieta pudełkowa dla psa? Psi catering dostarczy ją prosto pod twoje drzwi

Wołowe love, kurczak classic lub indyczy kąsek. W Psim Bufecie propozycji jest wiele, a jeśli jest taka potrzeba skomponują też indywidualną karmę dla twojego psa, a potem dostarczą ją prosto pod drzwi twojego domu. To brzmi, jak plan idealny.

Kategorie
Porady

Wychowany pies, czyli jaki? 10 zasad dobrego wychowania psa

Wychowanie psa do najłatwiejszych zadań nie należy. Istnieje jednak kilka zasad, których przestrzeganie może wam znacznie ułatwić ten proces. Poznajcie je.

Kategorie
Porady

15 nietypowych gadżetów, które pokochają tylko prawdziwi psiarze

Gadżety dla miłośników psów to nie tylko kubek z ich pupilem. Co powiecie na bezprzewodowy głośnik w kształcie buldoga czy czworonożną podpórkę na książki? Przed wami kilkanaście nietypowych gadżetów dla psiarzy.

Kategorie
Porady

Jak karmić psa?

Moda na dbanie o własne zdrowie trwa w najlepsze, dlatego coraz częściej sięgamy po produkty lepszej jakości. Samoświadomość nas, jako konsumentów z każdym rokiem wzrasta i większą wagę niż jeszcze kilka lat temu, przywiązujemy do tego, co zjadamy i czym karmimy naszych bliskich.

Kategorie
Porady

Czy pies może jeść słodycze?

Szkoda, że tak niewielu właścicieli psów zadaje sobie to pytanie, zanim poczęstuje go kostką czekolady. Dziś rozstrzygniemy odwieczny spór – pies kontra słodycze i dowiemy się, czy czekolada lub ciasteczka powinny znaleźć miejsce w psim jadłospisie.

Kategorie
Porady

Lista 19 najpopularniejszych ras psów w Polsce

Buldog francuski, cavalier czy może owczarek niemiecki? Oto lista 19 najpopularniejszych ras psów w Polsce.