Kategorie
Porady

Czym i jak karmić psa? Najlepsze praktyczne wskazówki

Moda na dbanie o własne zdrowie trwa w najlepsze, dlatego coraz częściej sięgamy po produkty lepszej jakości. Samoświadomość nas, jako konsumentów z każdym rokiem wzrasta i większą wagę niż jeszcze kilka lat temu, przywiązujemy do tego, co zjadamy i czym karmimy naszych bliskich.

Kategorie
Porady

Masz psa? Spróbuj tych aplikacji. Najlepsze aplikacje dla posiadaczy psów

Życie z psem to nie tylko wielka przyjemność, ale także odpowiedzialność. W jaki sposób polepszyć nasz komfort życia z czworonożnym przyjacielem? Przedstawiamy sprawdzone aplikacje mobilne, które wywiązują się z tego zadania na piątkę z plusem. 

Dogo – aplikacja do ćwiczeń z psem 

Dogo to świetna aplikacja dla właścicieli psów, którzy rozumieją, jak istotny jest trening zwierzaka. Aplikacja dostępna jest zarówno w oficjalnym sklepie Google Play, jak i App Store. 

Wbudowany w aplikacje kliker, pozwala prowadzić trening i nagradzać pupila za konkretne i pożądane zachowania. Ma on kilka opcji dźwięku, dzięki czemu możesz korzystać z niego w domu i na świeżym powietrzu. Ponadto aplikacja zawiera bazę ponad 100 różnych trików, które będziesz mógł wyćwiczyć ze swoim psem. 

Dodatkowo, jeżeli pragniesz pochwalić się Waszymi osiągnięciami, możesz nagrać postępy w treningu i udostępnić je w ramach aplikacji. 

Co ciekawe, po opublikowaniu wideo, możesz otrzymać informację zwrotną od certyfikowanych behawiorystów, którzy pomogą poprawić błędy i zaplanować naukę kolejnych trików. 

Monitor psa i zwierząt Annie 

Aplikacja mobilna Monitor psa i zwierząt Annie to inaczej kamera dla zwierząt. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak zachowuje się Twój pies, kiedy wychodzisz z domu. Dzięki tej aplikacji możesz monitorować zachowanie swoich zwierząt domowych na żywo. 

Funkcjonalność aplikacji jest łudząco podobna do oglądania transmisji na żywo z meczów online. Aby móc w pełni wykorzystać możliwości tego oprogramowania, musisz mieć dwa urządzenia mobilne (telefon lub tablet).

Aplikacja działa w dowolnej sieci i jest prosta w konfiguracji. Wystarczy zainstalować aplikację na obu urządzeniach i skonfigurować je za pomocą jednego kodu. Cała procedura nie powinna zająć więcej niż 30 sekund. 

Jeśli chcesz monitorować kilka pokoi jednocześnie, dodaj do sieci kolejne urządzenia. Poza monitorowaniem zwierzaka możesz coś do niego powiedzieć lub wydać polecenie. Aplikacja oferuje nie tylko obraz wideo, ale także dźwięk o dobrej jakości. 

DingDog 

Aplikacja DingDog działa jak psi serwis społecznościowy. Możesz dzięki niej znaleźć swojemu zwierzęciu przyjaciół do spacerów i wspólnych zabaw. 

Sposób działania aplikacji jest bardzo prosty. 

Kiedy wyjdziesz z psem na spacer, uruchom aplikację, zamelduj się w danej lokalizacji i czekaj na zaproszenie do dołączenia do innych właścicieli psów lub sam wyjdź z inicjatywą wspólnego spaceru. 

Dzięki apce DingDog stworzysz profil sobie i swojemu psu, zobaczysz na mapie, którzy użytkownicy aplikacji są w pobliżu, zaprosisz innych użytkowników apki do grona znajomych. 

Dog Monitor

Chcesz wiedzieć co pies robi podczas nieobecności właściciela?

Dog Monitor to aplikacja pozwalająca podglądać naszego pupila przez internet kiedy nie ma nas w domu. 

Warunkiem są 2 urządzenia, gdzie należy zainstalować apkę. Jako “dog station” ustawiamy urządzenie monitorujące. Może to być nasz komputer, tablet bądź zapasowy telefon, który zostawiamy w domu – ważne by miał kamerę, która będzie obserwować zwierzę.

„Person station” to urządzenie, które zabieramy ze sobą i monitorujemy na nim zachowanie pupila – najczęściej będzie to nasz smartfon, ale może być też tablet czy komputer a nawet smartwatch.

Najpraktyczniejszą funkcją jest funkcja alarmu – pozwala na ustawienie powiadomienia podczas szczekania czy przemieszczania się psa (w zależności od tego jak czule ustawimy mikrofon). 

Dzięki temu, podglądamy kamerkę bądź interweniujemy tylko wtedy, kiedy faktycznie jest to niezbędne. Ci, którzy mają dużo wolnego czasu, mogą oglądać psiaka cały czas. Aplikacja pozwala nam na zrobienie zdjęcia bądź filmiku w dowolnym momencie. Jest także możliwość odezwania się do psa przez mikrofon. Jeśli nasz pupil ma lęki separacyjne, z pewnością ta opcja może okazać się przydatna.

Dostępny jest też activity log, dzięki któremu pod koniec dnia możemy sprawdzić zapis jak często aplikacja zanotowała aktywność naszego podopiecznego. 

Software jest dostępny zarówno na IOS jak i Android.

Dzienniczek zwierzaka

Aplikacja Dzienniczek zwierzaka dostępna jest tylko dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Można ją pobrać z oficjalnego sklepu Google Play. 

Przeznaczona jest nie tylko dla właścicieli psów, aplikacja pomoże w opiece również nad innymi zwierzętami domowymi. 

Dzięki aplikacji Dzienniczek zwierzaka opiekun zwierząt może prowadzić dokładny rejestr wszystkich ważnych informacji o swoim podopiecznym, czyli np. co zwierzę je i jak często, o jakich porach wychodzi na spacery, kiedy jest umówiony na wizytę u groomera. 

Notatki z pewnością ułatwią Ci odpowiadanie na pytania lekarza weterynarii podczas okresowych wizyt. 

Ponadto, w apce można publikować zdjęcia zwierzęcia, dzięki czemu będziesz mógł zaobserwować, jak zmienił się na przestrzeni lat. 

MapMyDogWalk 

MapMyDogWalk jest to aplikacja mobilna należąca do grupy aplikacji MapMyFitness, które rejestrują różnego rodzaju aktywność fizyczną. 

Program MapMyDogWalk śledzi trasy spacerowe, jakie pokonujemy z psem, ich czas oraz prędkość. Dzięki aplikacji można przeliczyć również liczbę spalonych kalorii. 

MapMyDogWalk pozwala także na sprawdzenie na mapie miejsc przyjaznym psom w naszej okolicy, co jest szczególnie przydatne, kiedy wyjeżdżamy z psem na kilkudniowy wypad za miasto. 

Niestety apka MapMyDogWalk nie jest dostępna dla urządzeń marki Apple, można ją pobrać tylko na smartfony z oprogramowaniem Android. 

Darmowe aplikacje na telefon 

Aplikacje mobilne można pobierać w oficjalnym sklepie Google Play lub App Store w zależności od systemu operacyjnego naszego urządzenia. 

Wybierając aplikację do pobrania na telefon, użytkownicy przede wszystkim zwracają uwagę na komentarze i oceny. Aplikacja powinna być bogata w wartościowe treści, funkcjonalna, a także intuicyjna. Niektóre aplikacje są dostępne bezpłatnie, za inne przyjdzie nam zapłacić określoną sumę pieniędzy. 

Wiele aplikacji dostępnych jest w wersji podstawowej –  darmowej oraz w wersji premium –  płatnej. Programy, które ściągniesz za darmo, najprawdopodobniej będą zawierać reklamy.

Niektórzy twórcy aplikacji organizują akcje charytatywne, w ramach których przeznaczają część swojego dochodu na schroniska lub fundacje wspierające adopcje zwierząt, więc przy wyborze ulubionej aplikacji warto zwrócić uwagę również na to.

Kategorie
Porady

Idziesz w góry z psem? Na wiele szlaków z nim nie wejdziesz

Zanim wybierzesz się w góry z psem, sprawdź uważnie przebieg trasy, którą obrałeś. Może się okazać, że obowiązuje na niej zakaz wstępu dla psów. Które szlaki z psem lepiej omijać?

Kategorie
Porady

Przegrzanie u psa. Jak uchronić pupila przed zbliżającymi się upałami?

Przed nami najcieplejsze miesiące w całym roku. Słońce, długie letnie wieczory, plaża. Musimy jednak pamiętać o tym, że wakacyjne upały mogą być wyjątkowo uciążliwe dla naszych czworonogów. 

Kategorie
Porady

Zdrowe przekąski dla psów. 5 przepisów na smaczki domowej roboty

Czy ty też jesteś zmęczony ciągłym analizowaniem składu psich przysmaków, który często bywa niejasny i trudny do zrozumienia? Jeśli tak, to trafiłeś idealnie. Oto 5 przepisów na zdrowe i w pełni naturalne smaczki dla waszych czworonogów, które możecie samodzielnie przygotować w domu. 

Kategorie
Porady

Nie rób tego swojemu psu. Oto 5 zachowań, których pies w tobie nienawidzi

Wydawać by się mogło, że pomiędzy nami a naszym pupilem istnieje doskonała symbioza. Wiele trudu włożone w wychowanie psa na zasadach panujących w domu, w końcu przynosi odpowiednie rezultaty, a niepożądane zachowania obserwujemy u pupila coraz rzadziej. Świetnie, jednak nikt nie jest doskonały, a zachowania, które zaburzają tę równowagę, zdarzają się nie tylko psom, ale też ich właścicielom.

Kategorie
Porady

Podatek od psa w 2020 roku. Co jeśli zapomniałem zapłacić?

Podatek od psa w 2020 roku to obowiązek posiadaczy czworonogów. Ile wynosi podatek od psa i co grozi za niezapłacenie podatku od psa?

Kategorie
Porady

Pies ma kleszcza – co zrobić? Jak usunąć psu kleszcza?

Wiosna ruszyła pełną parą a wraz z nią zmora wszystkich właścicieli zwierząt – kleszcze. Jak usunąć psu kleszcza i czy można robić to na własną rękę?

Kategorie
Porady

Jak uniknąć lęku separacyjnego u psa po kwarantannie?

Kwarantanna przeminie, a pozostać po niej może lęk separacyjny u psa, z którym trudno będzie sobie poradzić. Podpowiadamy kilka sposobów, jak działać, aby tego uniknąć.

Kategorie
Porady

Karma dla psów w schronisku – jaką karmę kupić, aby pomóc, a nie zaszkodzić?

Schroniska apelują o pomoc, bo brakuje im rąk do pracy i jedzenia dla psów. Jaką karmę dla psów w schronisku kupić, aby pomóc a nie zaszkodzić? Podpowiadamy, jak wesprzeć schroniska w tym trudnym dla nich czasie.