Masz psa? Spróbuj tych aplikacji. Najlepsze aplikacje dla posiadaczy psów

Aktualizacja: 3 listopada 2020 |

Kategoria: Dobrze wiedzieć |

Autor: Przemysław Śmit

Życie z psem to nie tylko wielka przyjemność, ale także odpowiedzialność. W jaki sposób polepszyć nasz komfort życia z czworonożnym przyjacielem? Przedstawiamy sprawdzone aplikacje mobilne, które wywiązują się z tego zadania na piątkę z plusem. 

thumbnail

Dogo – aplikacja do ćwiczeń z psem 

Dogo to świetna aplikacja dla właścicieli psów, którzy rozumieją, jak istotny jest trening zwierzaka. Aplikacja dostępna jest zarówno w oficjalnym sklepie Google Play, jak i App Store. 

Wbudowany w aplikacje kliker, pozwala prowadzić trening i nagradzać pupila za konkretne i pożądane zachowania. Ma on kilka opcji dźwięku, dzięki czemu możesz korzystać z niego w domu i na świeżym powietrzu. Ponadto aplikacja zawiera bazę ponad 100 różnych trików, które będziesz mógł wyćwiczyć ze swoim psem. 

Dodatkowo, jeżeli pragniesz pochwalić się Waszymi osiągnięciami, możesz nagrać postępy w treningu i udostępnić je w ramach aplikacji. 

Co ciekawe, po opublikowaniu wideo, możesz otrzymać informację zwrotną od certyfikowanych behawiorystów, którzy pomogą poprawić błędy i zaplanować naukę kolejnych trików. 

Monitor psa i zwierząt Annie 

Aplikacja mobilna Monitor psa i zwierząt Annie to inaczej kamera dla zwierząt. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak zachowuje się Twój pies, kiedy wychodzisz z domu. Dzięki tej aplikacji możesz monitorować zachowanie swoich zwierząt domowych na żywo. 

Funkcjonalność aplikacji jest łudząco podobna do oglądania transmisji na żywo z meczów online. Aby móc w pełni wykorzystać możliwości tego oprogramowania, musisz mieć dwa urządzenia mobilne (telefon lub tablet).

Aplikacja działa w dowolnej sieci i jest prosta w konfiguracji. Wystarczy zainstalować aplikację na obu urządzeniach i skonfigurować je za pomocą jednego kodu. Cała procedura nie powinna zająć więcej niż 30 sekund. 

Jeśli chcesz monitorować kilka pokoi jednocześnie, dodaj do sieci kolejne urządzenia. Poza monitorowaniem zwierzaka możesz coś do niego powiedzieć lub wydać polecenie. Aplikacja oferuje nie tylko obraz wideo, ale także dźwięk o dobrej jakości. 

DingDog 

Aplikacja DingDog działa jak psi serwis społecznościowy. Możesz dzięki niej znaleźć swojemu zwierzęciu przyjaciół do spacerów i wspólnych zabaw. 

Sposób działania aplikacji jest bardzo prosty. 

Kiedy wyjdziesz z psem na spacer, uruchom aplikację, zamelduj się w danej lokalizacji i czekaj na zaproszenie do dołączenia do innych właścicieli psów lub sam wyjdź z inicjatywą wspólnego spaceru. 

Dzięki apce DingDog stworzysz profil sobie i swojemu psu, zobaczysz na mapie, którzy użytkownicy aplikacji są w pobliżu, zaprosisz innych użytkowników apki do grona znajomych. 

Dog Monitor

Chcesz wiedzieć co pies robi podczas nieobecności właściciela?

Dog Monitor to aplikacja pozwalająca podglądać naszego pupila przez internet kiedy nie ma nas w domu. 

Warunkiem są 2 urządzenia, gdzie należy zainstalować apkę. Jako “dog station” ustawiamy urządzenie monitorujące. Może to być nasz komputer, tablet bądź zapasowy telefon, który zostawiamy w domu – ważne by miał kamerę, która będzie obserwować zwierzę.

„Person station” to urządzenie, które zabieramy ze sobą i monitorujemy na nim zachowanie pupila – najczęściej będzie to nasz smartfon, ale może być też tablet czy komputer a nawet smartwatch.

Najpraktyczniejszą funkcją jest funkcja alarmu – pozwala na ustawienie powiadomienia podczas szczekania czy przemieszczania się psa (w zależności od tego jak czule ustawimy mikrofon). 

Dzięki temu, podglądamy kamerkę bądź interweniujemy tylko wtedy, kiedy faktycznie jest to niezbędne. Ci, którzy mają dużo wolnego czasu, mogą oglądać psiaka cały czas. Aplikacja pozwala nam na zrobienie zdjęcia bądź filmiku w dowolnym momencie. Jest także możliwość odezwania się do psa przez mikrofon. Jeśli nasz pupil ma lęki separacyjne, z pewnością ta opcja może okazać się przydatna.

Dostępny jest też activity log, dzięki któremu pod koniec dnia możemy sprawdzić zapis jak często aplikacja zanotowała aktywność naszego podopiecznego. 

Software jest dostępny zarówno na IOS jak i Android.

Dzienniczek zwierzaka

Aplikacja Dzienniczek zwierzaka dostępna jest tylko dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Można ją pobrać z oficjalnego sklepu Google Play. 

Przeznaczona jest nie tylko dla właścicieli psów, aplikacja pomoże w opiece również nad innymi zwierzętami domowymi. 

Dzięki aplikacji Dzienniczek zwierzaka opiekun zwierząt może prowadzić dokładny rejestr wszystkich ważnych informacji o swoim podopiecznym, czyli np. co zwierzę je i jak często, o jakich porach wychodzi na spacery, kiedy jest umówiony na wizytę u groomera. 

Notatki z pewnością ułatwią Ci odpowiadanie na pytania lekarza weterynarii podczas okresowych wizyt. 

Ponadto, w apce można publikować zdjęcia zwierzęcia, dzięki czemu będziesz mógł zaobserwować, jak zmienił się na przestrzeni lat. 

MapMyDogWalk 

MapMyDogWalk jest to aplikacja mobilna należąca do grupy aplikacji MapMyFitness, które rejestrują różnego rodzaju aktywność fizyczną. 

Program MapMyDogWalk śledzi trasy spacerowe, jakie pokonujemy z psem, ich czas oraz prędkość. Dzięki aplikacji można przeliczyć również liczbę spalonych kalorii. 

MapMyDogWalk pozwala także na sprawdzenie na mapie miejsc przyjaznym psom w naszej okolicy, co jest szczególnie przydatne, kiedy wyjeżdżamy z psem na kilkudniowy wypad za miasto. 

Niestety apka MapMyDogWalk nie jest dostępna dla urządzeń marki Apple, można ją pobrać tylko na smartfony z oprogramowaniem Android. 

Darmowe aplikacje na telefon 

Aplikacje mobilne można pobierać w oficjalnym sklepie Google Play lub App Store w zależności od systemu operacyjnego naszego urządzenia. 

Wybierając aplikację do pobrania na telefon, użytkownicy przede wszystkim zwracają uwagę na komentarze i oceny. Aplikacja powinna być bogata w wartościowe treści, funkcjonalna, a także intuicyjna. Niektóre aplikacje są dostępne bezpłatnie, za inne przyjdzie nam zapłacić określoną sumę pieniędzy. 

Wiele aplikacji dostępnych jest w wersji podstawowej –  darmowej oraz w wersji premium –  płatnej. Programy, które ściągniesz za darmo, najprawdopodobniej będą zawierać reklamy.

Niektórzy twórcy aplikacji organizują akcje charytatywne, w ramach których przeznaczają część swojego dochodu na schroniska lub fundacje wspierające adopcje zwierząt, więc przy wyborze ulubionej aplikacji warto zwrócić uwagę również na to.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 2.3

  18ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.