Teo – sucha karma dla psów

Aktualizacja: 30 października 2019 |

Kategoria: Karmy suche |

Autor: Przemysław Śmit

Teo to polska marka produkująca karmę dla psów. W swojej ofercie mają zarówno suche jak i mokre karmy. Tym razem przyjrzymy się tym pierwszym. Do wyboru mamy wersję z drobiem lub wołowiną, a także opcję dla małych ras. My zdecydowaliśmy na wersję Teo bogata w wołowinę.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Karmy suche dla psów są bogate w drób i wołowinę. Zastosowanie wysokiej jakości białka i tłuszczów, a więc kluczowych składników żywieniowych, wpływa na bardzo wysoką strawność karmy suchej Teo dla psów.

Skład został dostosowany do biologicznych potrzeb psów. Stanowi kompletny posiłek, bogaty w witaminy i minerały, co wpływa na zdrowie i prawidłowy rozwój psów.

Skład karmy

Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 24% (wołowina 14%), oleje i tłuszcze, pulpa buraczana 1,5%, substancje mineralne, glukozamina.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 11000 j.m., witamina D3 1180 j.m., witamina E 90 mg, siarczan cynku jednowodny 170 mg, siarczan manganu jednowodny 30 mg, siarczan miedzi pięciowodny 20 mg, przeciwutleniacze. 

Analiza składu

Białko surowe 22%, włókno surowe 3,5%, tłuszcz surowy 9%, popiół surowy 6%, wilgotność 10%, wapń 1,2%, fosfor 1%.

Opis składu karmy

Pierwsze w składzie są zboża, czyli źródło węglowodanów. Zboża zawierają też białko, więc mogą podwyższyć końcowy jego poziom w karmie. Oprócz tego nie zawierają zbyt wielu wartości odżywczych.

Na drugim miejscu w składzie znajdziemy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Producent informuje nas, że 14% tego surowca stanowi wołowina. Składnik ten zawiera sporo składników mineralnych, zwłaszcza fosforu i żelaza. Mięso wołowe stanowi źródło witaminy B12, B1 i B6. Nie podaje jednak, co znajduje się w pozostałej, sporej części surowca. Pamiętajmy, że oprócz mięsa mogą to być mięsne odpadki np. skóra czy krew. Mięso wołowe w procesie obróbki termicznej straci około 80% wody i może przesunąć się w składzie o jedno lub kilka miejsc do tyłu co oznacza, że finalnie będzie stanowić mniejszą część zawartości całego produktu.

Na miejscu trzecim są oleje i tłuszcze, czyli źródło energii i kwasów tłuszczowych. Surowiec ten również nie został sprecyzowany. 

Za nimi znalazła się pulpa buraczana, zawierająca włókno pokarmowe. 

Kolejne są niezbędne do życia oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki mineralne.

Na końcu znajduje się glukozamina, która wzmacnia stawy.

Podsumowanie

Analizowana karma Teo bogata w wołowinę to produkt bardzo słabej jakości. Na pierwszym miejscu w składzie karmy są zboża. Są tanie i podwyższają też poziom białka w karmie. Oprócz tego, nic szczególnego nie wnoszą do psiej diety.

Kolejne jest źródło białka, czyli mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego. Pod tą nazwą surowca mogą kryć się odpadki z rzeźni.

Większość pozycji w karmie jest niesprecyzowana. Przez to ciężko jest nam określić jakość surowców. Można wręcz przypuszczać, że producent celowo stosuje taki zabieg, aby ukryć przed konsumentem słabej jakości surowce.

Karma jest uboga w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Ta karma nie może być pełnowartościowym posiłkiem dla psa. To roślinna mieszanka ze śladową ilością mięsa.

Cena jest niska, jest to ok. 60 zł za 15 kg suchej karmy.

Plusy:

+ cena

Minusy:

– niesprecyzowany skład

– mało mięsa

– przeciętna zawartość wartości odżywczych

– zboża na pierwszym miejscu

Karma Teo bogata w wołowinę to jedna z gorszych pozycji, jakie znajdziemy obecnie na naszym rynku. To mieszanka zbóż, produktów pochodzenia zwierzęcego z odrobiną mięsa. Ten produkt nie może być wartościowym posiłkiem dla psa.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 2.8

  15ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.