Lester Pasztet Premium – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 24 września 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Lester to marka, produkująca karmy dla zwierząt w Polsce. W swojej ofercie mają mokre karmy o dwóch wariantach smakowych. W wersji ,,premium” znajdziemy wersję z wołowiną lub jagnięciną. My w tym artykule przyjrzymy się tej pierwszej.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Karma Lester Pasztet Premium z wołowiną zapewnia twojemu psu pełnowartościowy i zbilansowany posiłek. Dodatek wołowiny dostarcza aminokwasy: lizynę, leucynę i izoleucynę oraz selen, żelazo i miedź – składniki mineralne odgrywające istotną rolę w regulacji funkcji obronnych organizmu. Substancje te stymulują właściwości przeciwutleniające płynów ustrojowych oraz odgrywają istotną rolę w regulacji funkcji skóry.

Karma pełnoporcjowa dla dorosłych psów wszystkich ras z wołowiną. Bez sztucznych konserwantów wzmacniaczy smaku, kolorantów.

Skład karmy

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 65% (w tym 10% wołowiny), oleje i tłuszcze (olej lniany 0,2%), produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina D3 (chloekalcyferol) 450 IU, witamina E (octan di-alfa-tokoferylu) 40 mg, cynk (tlenek cynku) 30 mg, miedź (siarczan miedzi pięciowodny) 3 mg, mangan (tlenek manganu) 2 mg, jod (granulowany jodan wapnia) 0,3 mg.

Analiza składu

Białko 9%, tłuszcz surowy 7%, popiół surowy 2,5%, włókno surowe 0,8%, wilgotność 78%, wapń 0,3%, fosfor 0,25%.

W przypadku mokrych karm staramy się podawać wam informację o zawartości składników odżywczych w suchej masie. W tym przypadku, w suchej masie znajduje się 40% białka i 32% tłuszczu.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie karmy znajdziemy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. To one dostarczą psu białko i tłuszcze. Na etykiecie przeczytamy, że 10% tego surowca stanowi wołowina. Producent nie podaje jednak informacji, co znajduje się w pozostałych dziewięćdziesięciu procentach. Możemy tylko przypuszczać, że będą to słabej jakości mięsne odpadki, czyli np. sierść czy pióra.

Na drugim miejscu znalazło się miejsce na oleje i tłuszcze. Odpowiadają one za dostarczenie energii i kwasów tłuszczowych. Producent niestety nie sprecyzował o jakie tłuszcze konkretnie chodzi, wiadomo tylko iż 0,2% składu to olej lniany.

Produkty pochodzenia roślinnego znajdziemy na kolejnym miejscu. Niestety producent nie precyzuje dokładnie czym jest ten surowiec. Z tego powodu trudno jest nam określić jego jakość. 

Na ostatnim miejscu są substancje mineralne

Podsumowanie

Omawiana mokra karma Lester Pasztet Premium z wołowiną to produkt o słabym składzie. Na pewno nie może zapewnić pełnowartościowego posiłku dla waszego psa.

Na pierwszym miejscu w składzie znajdziemy surowiec pochodzenia zwierzęcego, przy czym nie wiemy dokładnie co wchodzi w jego skład. Producent unika takiej informacji. Można przypuszczać, że robi to celowo, aby ukryć produkty niskiej jakości.

Podobnie jest w przypadku tłuszczu. Oprócz minimalnej zawartości oleju lnianego, nie wiemy co wchodzi w jego skład. Nie możemy nawet oszacować wartości odżywczych. To samo w przypadku produktów pochodzenia roślinnego. Nie polecamy podawać tej karmy swoim pupilom.

Cena jest niska, bo za puszkę 400 gramów zapłacimy niecałe 4 zł.

Plusy:

+ cena

+ dostępność w popularnych supermarketach Tesco

Minusy:

– niejasny skład

– niskiej jakości surowce

– mało mięsa

– przeciętna zawartość białka

– nie może pełnić pełnowartościowego posiłku dla psa

Ta karma to jedna wielka niewiadoma. Nie możemy podawać psu pokarmu, którego sami nie jesteśmy pewni. W tym przypadku, skład karmy to zagadka. Sądząc po wartościach odżywczych nie ma sensu nawet jej rozwiązywać. Lepiej po prostu wybrać coś innego.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 3

  1ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.