Friskies – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 31 października 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Purina to bardzo popularna w naszym kraju marka karm dla zwierząt. W swojej ofercie mają karmy podstawowe i weterynaryjne. My skupimy się na tych pierwszych, w skład których wchodzą: Purina Pro Plan, Purina Dog Chow, Friskies, Beyond, Beneful oraz Darling. Do analizy wybraliśmy karmę Purina Friskies Adult Z Kurczakiem i Marchewką w sosie.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Purina Friskies Adult z kurczakiem i marchewką w sosie to smaczna i pełnoporcjowa karma, która dostarcza twojemu psu wszystkich witamin i innych składników odżywczych niezbędnych do zachowania zdrowia.

Każde opakowanie karmy Purina Friskies jest pełne smaku i odpowiednio zbilansowanych składników odżywczych, dzięki którym twój pies może być żywiołowy, radosny i zdrowy.

Skład karmy

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym kurczak 4%), warzywa (marchewka 4% z odwodnionej marchewki), zboża, składniki mineralne, cukry.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 1476 UI, witamina D3 141 UI, witamina E 21 UI, jednowodny siarczan żelazawy 30 mg, bezwodny jodan wapnia 0,57 mg, pięciowodny siarczan miedzi 4,5 mg, jednowodny siarczan manganu 3,8 mg, jednowodny siarczan cynku 52 mg, selenin sodu 0,03 mg.

Analiza składu

Wilgotność 82,5%, białko 6,5%, tłuszcz surowy 3%, popiół surowy 1,8%, włókno surowe 0,2%.

W przypadku mokrych karm podajemy informację o zawartości składników odżywczych w suchej masie. W suchej masie znajduje się 37% białka i 17% tłuszczu.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie karmy znajdziemy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Producent podaje nam informacje, że 4% to drób. Jednak nie podzielił się informacją co znajduje się w pozostałej części. Niestety, najprawdopodobniej oprócz mięsa znajdziemy tutaj też zwierzęce odpadki, czyli skórę, sierść czy krew. One z kolei nie są najlepiej przyswajane przez psi organizm.

Drugie są warzywa, jednak one znów nie zostały sprecyzowane. Jedyną informacją, jaką daje nam producent jest informacja o 4% marchewki.

Na trzecim miejscu znajdziemy zboża, czyli źródło węglowodanów. Zboża nie mają szczególnie wartościowych właściwości. Wręcz przeciwnie, często nie są polecanym składnikiem karmy.

Kolejne są substancje mineralne i niesprecyzowany cukier

Podsumowanie

W karmie Purina Friskies Adult z kurczakiem i marchewką w sosie znajduje się zbyt wiele niewiadomych. Niestety producent, prawdopodobnie umyślnie nie precyzuje składu poszczególnych surowców, aby zastąpić te wartościowe najtańszymi zamiennikami.

Oprócz tego, przybliżona zawartość składników odżywczych jest również bardzo przeciętna. Ta karma nie może być pełnowartościowym posiłkiem dla psa. To roślinna mieszanka ze śladową ilością mięsa.

Cena jest niska za saszetkę 100 g zapłacimy niecałe 2 zł.

Plusy:

+ brak

Minusy:

– niesprecyzowany skład

– bardzo mało mięsa

– niska zawartość białka i tłuszczu

– wysoka zawartość węglowodanów

Ten produkt to jedna z gorszych pozycji, jakie znajdziemy obecnie na naszym rynku. Purina Friskies daje nam produkt o niewiadomym składzie, z niewielką ilością mięsa. Karma ta nie może być pełnowartościowym posiłkiem dla psa.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 5

  1ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.