Dolina Baryczy – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 22 sierpnia 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Dolina Baryczy to karma produkowana w Polsce. W swojej ofercie ma karmy mokre i różne przekąski dla psów. Są trzy rodzaje mokrych karm: z indykiem i kurczakiem, dziczyzną oraz wołowiną. My w tej recenzji skupimy się na tej pierwszej. Sprawdzimy czy zapewnienia producenta są zgodne z prawdą.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Producent zapewnia, że Dolina Baryczy to ekologiczne mięsne danie z indyka i kurczaka zawierające 87% mięsa. Przygotowane zgodnie z tradycyjną metodą przetwarzania surowców (nie używają maszyn przemysłowych, większość prac wykonywanych jest ręcznie przy użyciu maszyn masarskich).

 • Bez sztucznych barwników, substancji smakowych i zapachowych.
 • Bez środków konserwujących.

Skład karmy

Mięso z indyka 43,5%, mięso z kurczaka 43,5%, ryż 13%.

Analiza składu

Białko surowe 15,3%, oleje i tłuszcz surowy 15,9%, włókno surowe 0,3%, popiół surowy 2,7%, wilgotność 58%.

W przypadku mokrych karm, zawsze staramy się podać informację, ile białka i tłuszczu znajduje się w suchej masie produktu. Białka jest w niej ponad 36%, a tłuszczu prawie 38%.

Opis składu karmy

Skład jest bardzo krótki. Na pierwszym i drugim miejscu znajdziemy w składzie mięso. Jest to mięso z indyka i z kurczaka. To świetne źródła tłuszczy, białka i minerałów. 

Na trzecim miejscu znajdziemy ryż. Ten z kolei dostarczy psu węglowodanów. 

Podsumowanie

Pomimo, że skład karmy to zaledwie trzy pozycje, jest on bardzo dobry. Nie znajdziemy w nim sztucznych konserwantów czy barwników. Skład jest bardzo prosty i czytelny. To po prostu mieszanka mięsa indyka i kurczaka z dodatkiem ryżu.

Producent nie musi maskować surowców o słabej jakości, bo ich tam po prostu nie ma. My dodalibyśmy do niej jeszcze solidną porcję warzyw, aby uzupełnić dietę psa o różnorodne witaminy. Również cena produktu jest korzystna.

850 gramów karmy kosztuje około 11 zł. 

Plusy:

+ krótki, jasny skład

+ bezpieczna dla psa

+ brak konserwantów i sztucznych barwników

+ cena

+ dostępność

Minusy:

– dodalibyśmy solidną porcję warzyw

Puszka karmy ma 850 gramów. Ten niecały kilogram to mieszanka mięsa z kurczaka i indyka, z dodatkiem ryżu. Brak ukrytych składników, brak konserwantów i sztucznych barwników. W tym przypadku, podacie psu dobrej jakości i bezpieczną dla waszego pupila mokrą karmę.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 0

  0ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.