Frolic – sucha karma dla psów

Aktualizacja: 27 sierpnia 2019 |

Kategoria: Karmy półwilgotne |

Autor: Przemysław Śmit

Frolic to marka produkująca karmy dla psów. W swojej ofercie ma dwie karmy półwilgotne: Frolic z drobiem, zbożami i warzywami oraz Frolic z wołowiną, zbożami i warzywami. Do analizy wybraliśmy tę pierwszą.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Producent zapewnia, że karma marki Frolic z drobiem, zbożami i warzywami to produkt przeznaczony do codziennego, regularnego karmienia dorosłych psów. Jest to kompletny, zbilansowany pokarm, który łączy zalety suchej i wilgotnej karmy. Warto również dodać, że wyraźny mięsny aromat zachęca psy do jedzenia, a wysoka zawartość warzyw dostarcza witamin oraz minerałów, które są niezbędne dla każdego psa.

Zalety produktu:

 • aromatyczna karma,
 • doskonały smak,
 • pełnoporcjowa karma,
 • wysoka zawartość witamin i minerałów.

Skład karmy

Zboża (w tym 4% pszenicy), roślinne ekstrakty białkowe, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% drobiu), oleje i tłuszcze (w tym 0,25% tranu rybiego i 0,5% oleju słonecznikowego), produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne, warzywa (4% marchewki).

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 13200 IU, witamina D3 1450 IU, witamina E 54 mg, siarczan miedzi pięciowodny 12,3 mg, siarczan manganu jednowodny 223 mg, jodek potasu 1,2 mg, selenin sodu 0,1 mg, siarczan cynku jednowodny 595 mg.

Analiza składu

Białko 20%, tłuszcz 11,5%, włókno 2,5%, wilgotność 18%.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie karmy znajdziemy zboża. Są one źródłem węglowodanów i białka. 

Drugie miejsce to roślinne ekstrakty białkowe. Są skoncentrowanym źródłem białka roślinnego. Ma ono mniejszą wartość niż białko zwierzęce. 

Trzecie jest mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, które również mają być źródłem białka. Pod tą nazwą może kryć się mięso, ale również odpadki z rzeźni, jak np. skóra, sierść czy pióra. 

Czwarty jest olej i tłuszcz. Są one źródłem energii i kwasów tłuszczowych. Ten surowiec nie jest konkretnie sprecyzowany. Wiemy tylko, że niewielki odsetek stanowi tran i olej słonecznikowy. 

Piąte są produkty pochodzenia roślinnego. Surowiec ten również nie został sprecyzowany. 

Na dalszych miejscach w składzie znajdziemy substancje mineralne oraz warzywa.

Podsumowanie

Analizowana karma marki Floric to produkt bardzo słabej jakości. Większość surowców jest niesprecyzowana. Producent chce w ten sposób zamaskować składniki słabej jakości, a to nie świadczy dobrze o jakości karmy.

Zawartość białka, tłuszczu i węglowodanów jest bardzo niska. Na pierwszym miejscu w składzie karmy są zboża, a na drugim niesprecyzowane mięso. Tak nie mogą wyglądać główne składniki porządnej karmy.

Na pewno nie może stanowić pełnowartościowego posiłku dla waszego pupila. Jest uboga w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Nie zapewni prawidłowego rozwoju psu. Jest to mieszanka produktów roślinnych z niewielką ilością mięsa. 

Cena jest niska. Za 500 gramów zapłacimy zaledwie 7 zł.

Plusy:

+ niska cena

Minusy:

– niejasny skład

– surowce słabej jakości

– mała zawartość mięsa

– mała zawartość warzyw

– niska zawartość wartości odżywczych

– nie może być pełnowartościowym posiłkiem dla psa

Ta karma na pewno nie może być pełnowartościowym posiłkiem dla psa. Ba! Ona nie wnosi do psiej diety praktycznie nic wartościowego. To marna roślinna mieszanka ze znikomą ilością normalnego mięsa.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 5

  1ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.