Pretender – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 16 października 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Pretender to polska marka karm dla psów. W swojej ofercie skupiają się głównie na mokrych karmach w dwóch wariantach smakowych. Są to: Pretender z drobiem oraz wersja z wołowiną. Do analizy wybraliśmy tę pierwszą wersję. Sprawdzimy, czy gwarancje producenta są zgodne z prawdą.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Producent zapewnia, że Pretender z drobiem to karma dla psa wytwarzana z surowców wysokiej jakości, co sprawia, że jest ona smacznym, urozmaiconym posiłkiem dla psów. Prawidłowo dobrane składy mieszanek sprawiają, że karmy są pełnowartościowym posiłkiem zapewniającym optymalne pokrycie dziennego zapotrzebowania zwierząt na energię.

Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji nastawionemu na potrzeby naszych ulubieńców, karma jest lekkostrawna, smakuje każdemu psu i wpływa korzystnie na dobre samopoczucie zwierząt. 

Skład karmy

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym drób min. 4%), ziarna zbóż i ich produkty, barwnik – karmel, zagęstnik – guma guar, dodatki: substancje mineralne, witaminy.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 1100 IU, witamina E 15 mg, witamina D 150 j.m.

Analiza składu

Białko surowe 7%, tłuszcz surowy 4%, popiół surowy 3,5%, włókno surowe 0,25%, wilgotność 81,5%.

W przypadku mokrych karm staramy się podawać wam informację o zawartości składników odżywczych w suchej masie. W tym przypadku, w suchej masie znajduje się 37,8% białka i 21,6% tłuszczu.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie karmy znajdziemy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Producent informuje, że 4% to drób. Nie wiemy, co znajduje się w pozostałej części, dlatego nie jesteśmy w stanie ocenić jakości tego surowca. Szczególnie, że mogą to być różnego rodzaju mięsne odpadki z rzeźni.

Drugie miejsce to ziarna zbóż i ich produkty, czyli źródło węglowodanów, zawierające również sporo białka. 

Ostatnie składniki to karmel i guma guar.

Podsumowanie

Analizowana karma Pretender z drobiem to produkt słabej jakości. Na pierwszym miejscu znajduje się główne źródło białka, czyli mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Niestety, ten surowiec nie jest sprecyzowany. Poza czteroprocentową zawartością drobiu, nie mamy informacji, co kryje się pod nazwą surowca. Nie możemy przez to określić jakości tego składnika. Mogą to być różnego rodzaju mięsne odpadki z rzeźni.

Na drugim miejscu znajdziemy zboża, które oprócz wspomnianych wcześniej węglowodanów nie dostarczają do psiej diety nic szczególnego. Przybliżona zawartość wartości odżywczych jest przeciętna. Ten produkt nie będzie pełnowartościowym posiłkiem dla psa. Niestety, ale w składzie jest zbyt wiele niewiadomych, a samego mięsa jest bardzo niewiele. 

Za puszkę o pojemności ponad 400 gramów zapłacimy ok. 3 zł.

Plusy:

+ niska cena

Minusy:

– słaby skład

– mało mięsa

– przeciętna zawartość wartości odżywczych

– skład jest niejasny, surowce niesprecyzowane

W tym przypadku razem z niską ceną w parze idzie bardzo niska jakość. Ten produkt to wielka niewiadoma. Nie mamy nawet świadomości, co wkładamy do psiej miski, bo producent nie pofatygował się, aby taką informację dokładnie sprecyzować na etykiecie.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 0

  0ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.