Hotel dla psów. Na czym polega i czy trzeba się bać?

Aktualizacja: 17 czerwca 2019 |

Kategoria: Dobrze wiedzieć |

Autor: Przemysław Śmit

Już my wiemy, że rozłąka ze swoim czworonożnym przyjacielem to spory stres. Jeśli nie mamy tyle szczęścia, aby psa zostawić pod opieką bliskich osób, pozostaje nam zabrać go ze sobą lub skorzystać z popularnych hoteli dla psów. Jeśli to nasz pierwszy raz z tą usługą, ważne aby był to rozsądny i przemyślany wybór hotelu – po to żeby się nie zrazić. Pobyt pupila w tym miejscu wcale nie musi wiązać się ze stresem i obawą o los psiaka. W obecnych czasach konkurencja hoteli jest tak duża, że każdy stara się wykonać tę usługę jak najlepiej. Ale po kolei…

thumbnail

Najpierw wyjaśnimy czym właściwie jest hotel dla psów, jak działa i w ogóle ,,z czym to się je’”.

Hotel dla psów jest miejscem, gdzie możesz oddać swojego pupila na więcej niż 24 godziny. Tam specjaliści zapewniają mu całodobową opiekę, pielęgnację, spacery i żywienie zgodnie z ustaleniami właściciela. Musimy pamiętać, że każdy hotel oferuje inny poziom opieki, ma inne warunki i jakość usług. Jeśli zdecydujecie się na pobyt psiaka w takim hotelu to oprócz tego, że zasugerujecie się opiniami innych klientów, zwróćcie uwagę na potrzeby i charakter waszego psa.

Gdzie szukać hotelu?

Z logistycznego punktu widzenia, najprościej jeśli hotel znajdziecie w swoim mieście lub mieście sąsiadującym. Mieszkając w większym mieście nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem hotelu. Nie ma sensu dodatkowo stresować psa kilkugodzinną podróżą do tego miejsca. Oprócz tego, jeśli pies będzie znał teren, po którym tymczasowy opiekun będzie z nim spacerował – poczuje się bezpieczniej.

Po pierwsze – zrób wywiad środowiskowy

W tym celu prześledź strony internetowe. Tam znajdziesz wszystkie informacje oraz rekomendacje innych klientów. Zwróć uwagę na jakie kwestie narzekają, a co sobie chwalą w danym hotelu. Zapytaj rodzinę i grono znajomych, czy nie korzystali już z takiej usługi. Taki wywiad środowiskowy będzie pierwszym z wyznaczników odpowiedniego hotelu.

Uwzględnij charakter twojego psa

Drugim etapem jest wspomniany wcześniej charakter psa. Zamknięte w sobie zwierze, które nie widzi świata poza właścicielem, nie będzie czuło się dobrze w żadnym hotelu. Warto przed taką decyzją skorzystać z porad specjalisty, w tym przypadku behawiorysty. Jeśli pies ma problem z zaufaniem innym ludziom, warto popracować nad tym, zanim zostawimy go pod czyjąś opieką.

Na tym etapie, biorąc pod uwagę temperament psa, możemy zdecydować się na hotel, w którym pies będzie przebywał w boksie lub kojcu albo taki z osobnymi pomieszczeniami dla każdego psa. Są też hotele, gdzie psiak żyje razem z domownikami i innymi zwierzętami. Te ostatnie nie sprawdzą się u czworonogów, które nie lubią hałasu. Będą za to odpowiednie dla psów wesołych, które zamknięte w kojcu byłby nieszczęśliwe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu?

1. Właściciel hotelu

Sprawdź dokładnie kto prowadzi dany hotel i kto będzie zajmował się twoim psem. Zwróć uwagę, aby były to osoby budzące zaufanie, lubiące zwierzęta i przede wszystkim posiadające odpowiednie kompetencje i przygotowanie.

2. Sprawdź kryteria

Dowiedz się, jakie kryteria obowiązują w danym hotelu. Niektóre placówki nie przyjmują np. ras uznawanych za agresywne czy niewykastrowanych zwierząt.

3. Zwróć uwagę na bezpieczeństwo i higienę

Spotkaj się z właścicielami hotelu i dokładnie obejrzyj obiekt. Sprawdź czy wybieg dla psów jest posprzątany i bezpieczny. Upewnij się, że jest dobrze ogrodzony. Jeśli hotelik nie ma wybiegu, zapytaj właściciela czy w takim wypadku zabierają ,,psich gości” na dłuższe spacery w ciągu dnia. Na stronie internetowej w galerii hotelu można zobaczyć jak wygląda wyposażenie pokoi, wyposażenie wybiegu dla psów czy sali zabaw (świetlicy) dla czworonogów.

Jeśli twój pies będzie przebywał w boksie, upewnij się, że jest ogrzewany i monitorowany. Jeżeli będzie w domowym hotelu, zapytaj koniecznie, ile psów w tym samym czasie będzie w nim przebywać.

4. Zadawaj pytania

Nie bój się pytać, jeśli cokolwiek budzi twoje wątpliwości. Pamiętaj, że jeśli właściciel zobaczy twoje zainteresowanie, sam zrozumie, że naprawdę zależy ci na losie twojego psiaka. Jeżeli zatem masz jakiekolwiek wątpliwości, zadawaj tyle pytań, ile będzie konieczne.

Zanim zaczniesz szukać idealnego hotelu dla swojego psa, przemyśl wszystkie powyższe kwestie. Dobry psi hotel ma zminimalizować stres psa, który i tak będzie zdezorientowany, że nie będzie cię obok dłużej niż chwilę. Pupil będzie w nowym miejscu, z innymi ludźmi i obcymi zapachami. Jeśli trafimy na odpowiednie miejsce, wykwalifikowana załoga sprawi, że pies będzie czuł się w hotelu dobrze i bezpiecznie.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 5

  1ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.