Czy mogę wyjść z psem, jeśli mam przymusową kwarantannę? Nie. Ale jest na to sposób

Aktualizacja: 8 kwietnia 2020 |

Kategoria: Dobrze wiedzieć |

Autor: Przemysław Śmit

Pies w Koronie to grupa wsparcia, która powstała z myślą o czworonogach, w tym trudnym dla nas czasie. Jak poprosić o pomoc w wyprowadzaniu psa, jeśli przebywam na przymusowej kwarantannie?

thumbnail

Jeśli ty lub ktoś z twoich bliskich przebywa właśnie na przymusowej kwarantannie lub po prostu boi się wychodzić z obawy przed wirusem, a jest posiadaczem psa może poprosić o wsparcie. Z pomocą przychodzą wolontariusze, którzy zorganizowali ogólnopolską akcję.

Pies w Koronie, grupa wsparcia na Facebooku
Pies w Koronie – grupa wsparcia/Facebook

Pies w Koronie – jak to działa?

,,Pies w Koronie – grupa wsparcia w czasie zagrożenia COVID-19”  to inicjatywa licząca prawie 43 tysiące uczestników. Znajdziemy ją na Facebooku. Tam internauci wymieniają się ofertami pomocy w wyprowadzaniu swoich pupili. To również miejsce, gdzie o taką pomoc możemy poprosić, szczególnie kiedy przebywamy na przymusowej kwarantannie, która wyklucza wychodzenie z domu. Inicjatywa zyskała miano ogólnopolskiej, a znajdziemy na niej prośby o pomoc i propozycje wsparcia z najróżniejszych polskich miast i wsi. 

,,Mała Yamajka potrzebuje osoby, która będzie mogła wyjść z nią na spacerek 2 do 3 razy dziennie od dziś (wtorek) do piątku.”

pisze jedna z internautek. 

Takich próśb na grupie jest wiele. Jak zapewnia WHO, zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa na człowieka. Mimo to, wirus może sprawić właścicielom psów niemały kłopot, szczególnie kiedy przebywają na przymusowej kwarantannie i nie mogą pozwolić psu na załatwianie swoich podstawowych potrzeb. 

Pies w Koronie – zachowaj środki ostrożności

Aby poprosić o pomoc wystarczy umieścić w grupie wpis, zawierający informację o tym, gdzie, kiedy i jaka forma pomocy jest potrzebna. Warto przedstawić swojego pupila i umieścić jego zdjęcie. Organizatorki wyznaczyły kilka zasad, których przestrzeganie jest konieczne, aby zachować najwyższe bezpieczeństwo i uniknąć zakażenia wirusem. Zaleca się zatem stosowanie rękawiczek ochronnych czy zabranie własnej smyczy. Dobrym pomysłem jest również zawiązanie na smyczy żółtej wstążki. To znak, dla innych osób spacerujących z psami, aby do nas nie podchodzili. 

Szczegółowe informacje oraz regulamin działania grupy znaleźć można na stronie internetowej www.pieswkoronie.org.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 0

  0ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.