RINTI Max-i-mum – sucha karma dla psów

Aktualizacja: 22 października 2019 |

Kategoria: Karmy suche |

Autor: Przemysław Śmit

Rinti to niemiecka marka karm dla psów. W swojej ofercie mają zarówno mokre jak i suche. My w tej recenzji przyjrzymy się tym drugim, ale na naszej stronie znajdziecie też analizę mokrej karmy RINTI Sensible. Seria suchych karm nazywa się Rinti Max-i-mum i daje nam do wyboru trzy warianty smakowe: z kurczakiem, wołowiną lub żwaczami. Jest też opcja dla seniorów. My przyjrzymy się wersji RINTI Max-i-mum z wołowiną

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Karma RINTI Max-i-mum przyrządzana jest w 65% ze świeżego mięsa i świeżych podrobów. Wzmacnia to naturalny smak karmy i wspomaga przemianę materii twojego psa.

Karma podstawowa dla twojego psa, dzięki wysokiej zawartości mięsa, utrzymuje odpowiednie proporcje białka i tłuszczu. Wspomaga trawienie i odciąża organizm twojego pupila. Białka zwierzęce są najlepiej przyswajane przez psy. Całkowita zawartość mięsa w karmie RINTI Max-i-mum wynosi 70% i zapewnia odpowiednią ilość białka.

Ta wysokiej jakości sucha karma jest bezzbożowa i jest lekkostrawna nawet dla zwierząt z problemami trawiennymi. W 30% ta smaczna karma składa się z warzyw, które są źródłem witamin, składników mineralnych i odżywczych oraz błonnika. Dzięki wspomagającym trawienie drożdżom piwnym i bogatym w błonnik skorupkom ziarna babki RINTI Max-i-mum wspomaga zdrowe trawienie i dobre samopoczucie twojego psa.

RINTI Max-i-mum, wołowina w skrócie:

 • 70% zawartości mięsa zapewnia równowagę między białkiem a tłuszczem i zaopatruje w odpowiednią ilość białka zwierzęcego.
 • Bezzbożowa: ziemniaki jako główne źródło węglowodanów, odpowiednia nawet dla zwierząt z problemami trawiennymi.
 • 65% świeżego mięsa i podrobów dla wyrazistego smaku i najlepszej przyswajalności.
 • Smaczna wołowina i kurczak są zdrowe i lekkostrawne.
 • 30% warzyw źródło witamin, składników mineralnych i błonnika.
 • Drożdże piwne i skorupki ziarna babki wspomagają trawienie.

Skład karmy

Świeża wołowina min. 35%, świeży kurczak min. 30%, skrobia ziemniaczana, hydrolizowane podroby 3%, podroby drobiowe 2%, groszek (suszony), białko ziemniaczane, skorupki ziarna babki (psylium), olej rybny, drożdże piwne (suszone), marchewki (suszone).

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 15 000 j.m., witamina D3 1200 j.m., witamina E (octan tokoferylu) 150 mg, miedź (siarczan miedzi, pięciowodny) 10 mg, cynk (tlenek cynku) 90 mg, cynk (chelat aminokwasowy, hydrat) 45 mg, jod (jodan wapnia, bezwodny) 2 mg, selen (selenin sodu) 0,2 mg, przeciwutleniacze.

Analiza składu

Białko surowe 23%, tłuszcz surowy 16,5%, włókno surowe 1,2%, popiół surowy 6,5%.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie mamy świeżą wołowinę, a na drugim świeżego kurczaka. To doskonałe źródła białka i tłuszczu. Pamiętajmy jednak, że świeże mięsa w większości składają się z wody. Kiedy w procesie obróbki mięsa, woda zostaje usunięta, zmniejsza się automatycznie jego masa. 

Trzecie miejsce ma skrobia ziemniaczana, czyli źródło węglowodanów. 

Kolejne dwa to podroby hydrolizowane oraz podroby drobiowe. Oba surowce dostarczają białko i minerały. Dzięki temu, że jedne z podrobów zostały poddane hydrolizie, wartości odżywcze są łatwiej przyswajalne. 

Szósty jest groszek suszony, który zawiera węglowodany, potas i witaminy. Ma też sporo białka.

Białko ziemniaczane to kolejna pozycja. Takie białko charakteryzuje się gorszą przyswajalnością niż proteiny pochodzenia zwierzęcego.

Potem mamy bogate w błonnik skorupki ziarna babki (psylium).

Następny jest olej rybny, który jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych Omega 3.

W składzie znajdziemy również: bogate w witaminy i białko drożdże piwne, suszoną marchew, zawierającą beta-karoten.

Podsumowanie

Analizowana karma Rinti Max-i-mum to produkt o przeciętnym składzie. Zawartość białka w składzie jest przeciętna, mimo że znacznie podwyższa ją obecność ziemniaków, groszku i białka ziemniaczanego. W rzeczywistości mięsa wcale nie jest tak dużo jak mogłoby się wydawać.

Dodatkowo producent rozdziela dwa składniki: skrobię ziemniaczaną i białko ziemniaczane na dwie pozycje. Gdyby było inaczej, ten surowiec znalazłby się znacznie wyżej. Głównym źródłem białka w karmie jest świeża wołowina i kurczak. Plusem jest fakt, że karma nie zawiera zbóż, więc będzie odpowiednia dla psów, które reagują na nie alergicznie. 

Cena karmy to ok. 170 zł za 12 kg suchej karmy. 

Plusy:

+ brak zbóż

+ niska zawartość węglowodanów

+ mięso na pierwszym miejscu w składzie

Minusy:

– mało białka

Sucha karma marki Rinti nas nie zachwyciła. Nie jest to jednak zły produkt. Jeśli zdecydujecie się podawać ją psu, pamiętajcie o dodatkowym źródle białka np. gotowanym mięsie. 

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 5

  1ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.