Real Nature – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 1 listopada 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Real Nature to niemiecka marka, produkująca suche i mokre karmy dla psów. Proponuje aż ponad 20 mokrych karm o różnych wariantach smakowych oraz dopasowane do etapu rozwoju. My zdecydowaliśmy się na analizę karmy mokrej dla dorosłych psów wszystkich ras Real Nature Wilderness FRESH WATER ADULT ze Śledziem, Łososiem i Kaczką.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Wybierając Real Nature Wilderness, decydujesz się na bezzbożowe odżywianie idealnie dostosowane do potrzeb zwierzęcia. Sucha i mokra karma dla psów Real Nature Wilderness są wzorowane na naturalnym pożywieniu wilka, przodka psa, które składa się w przeważającej części z mięsa oraz owoców, warzyw i ziół. 

Receptury suchej i mokrej karmy zawierają naturalne składniki wzbogacone odpowiednio do potrzeb żywieniowych w cenne witaminy i minerały, bez dodatku sztucznych konserwantów, barwników i substancji aromatyzujących.

Dzięki zawartości mięsa i ryb wynoszącej do 95% mokra karma dla psów Real Nature Wilderness oferuje szczególnie dużą koncentrację białka zwierzęcego, odpowiadającą potrzebom gatunku. Oprócz wielu cennych składników z najwyższej jakości źródeł białka takich jak mięso, serce czy wątroba mokra karma Real Nature Wilderness zawiera także rosół z mięsa i olej z łososia, który dostarcza niezbędnych kwasów tłuszczowych. 

Zalety w skrócie:

 • Naturalne odżywianie wzorowane na pokarmie wilka.
 • Z bardzo wysoką zawartością mięsa/ryby.
 • Zawiera owoce, zioła i cenne składniki.
 • Bezzbożowa receptura.
 • Naturalne składniki wzbogacone odpowiednio do potrzeb żywieniowych w cenne witaminy i minerały, bez dodatku sztucznych konserwantów, barwników i substancji aromatyzujących.
 • Olej z łososia z wartościowymi kwasami tłuszczowymi Omega 3.

Skład karmy

Śledź 25% (filet rybny), kaczka 25% (serca, wątróbki), rosół z łososia 25%, łosoś 20% (filet rybny), jagody 2%, rokitnik zwyczajny 1,2%, minerały 1%, olej z łososia 0,3%, kozieradka pospolita 0,2%, korzeń pietruszki 0,1%, szczaw 0,1%, spirulina 0,1%.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina D3 200 UI, jod (jodek potasu) 0,75 mg, mangan (tlenek manganawy) 3 mg, cynk (chelat cynku i chelat aminokwasowy n-hydrat) 15 mg.

Analiza składu

Białko 12,8%, tłuszcz 5%, popiół surowy 2,5%, włókno surowe 0,8%. wapń 0,33%, fosfor 0,21%, wilgotność 74%, kwasy tłuszczowe Omega 3 0,188%, kwasy tłuszczowe Omega 6 0,996%.

W przypadku mokrych karm zawsze staramy się podać wam też wartości odżywcze w suchej masie produktu. W tym przypadku wynoszą one: białko 49,23%, tłuszcz 19,23%.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu znajduje się filet ze śledzia. Mięso to jest bogatym źródłem białka, zawierającym wszystkie aminokwasy egzogenne oraz kwasy tłuszczowe Omega 3.

Kaczka jest na miejscu drugim, a dokładnie serca i wątróbki. Mięsień sercowy jest cennym źródłem aminokwasów egzogennych, w tym tauryny. Wątróbka to wysokiej jakości źródło łatwo przyswajalnego żelaza, kwasu foliowego oraz witaminy B12.

Kolejnym składnikiem jest rosół z łososia. To dodatek do karm mokrych. Psy lubią jego smak, więc chętnie się nią zajadają.

Czwarty jest łosoś, czyli kolejne źródło białka, a także kwasów tłuszczowych Omega 3.

Następne są jagody, bogate w błonnik, witaminy A i C oraz sole mineralne.

Na miejscu szóstym jest rokitnik zwyczajny. To źródło dobrze przyswajalnej witaminy C. Bogaty jest w witaminy, mikroelementy, a także nienasycone kwasy tłuszczowe i antyoksydanty. 

Siódme są niezbędne do życia oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu minerały.

W składzie znajdziemy również dobre źródło kwasów tłuszczowych z grupy Omega 3, czyli olej z łososia.

Na dalszym miejscu jest kozieradka pospolita, źródło witaminy C, A, B6 oraz kwasu foliowego

Kolejny jest korzeń pietruszki, jest dobrym źródłem kwasu foliowego i potasu.

Na przedostatnim miejscu widnieje szczaw, to źródło m.in. beta-karotenu, kwasu foliowego, a także witaminy C, E oraz witamin z grupy B.

Spirulina jest ostatnia. Jej największy atut to wysoka zawartość, bo aż od 60-70%, bardzo dobrze przyswajalnego białka roślinnego. Posiada również najwyższe stężenie beta-karotenu, żelaza i pierwiastków śladowych oraz niezbędny kwas tłuszczowy GLA (kwas gamma-linolenowy).

Podsumowanie

Analizowana karma Real Nature Wilderness FRESH WATER ADULT to produkt o bardzo dobrym składzie. Producent nie stosuje tanich surowców, a już tym bardziej nie ukrywa ich w składzie, używając ogólników. Wręcz przeciwnie, mięsne surowce są szczegółowo opisane, więc mamy pełną świadomość, co wkładamy naszemu psu do miski.

Karma w zdecydowanej większości składa się z mięsa i ryb. Znajdziemy tu mięso z kaczki, łososia i śledzia. Wszystko uzupełnia rosół, który dodaje karmie smaku. Karma jest różnorodna i bezpieczna dla psów.

Za puszkę o pojemności 400 gramów zapłacimy ok. 12 zł.

Plusy:

+ świetny skład

+ dużo mięsa

+ skład jest sprecyzowany

+ mało węglowodanów

+ dobra cena w porównaniu do jakości

Minusy:

– dostępność

Wierzcie nam lub nie, ale znalezienie mokrej karmy tak dobrej jakości często graniczy z cudem. Brak ukrytych składników, brak konserwantów i sztucznych barwników. Śmiało możecie podawać ją swoim psiakom.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 5

  1ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.