Puffi – sucha karma dla psów

Aktualizacja: 16 października 2019 |

Kategoria: Karmy suche |

Autor: Przemysław Śmit

Puffi to marka produkująca karmy dla psów. Znajdziemy ją w sieci supermarketów Biedronka. W swojej ofercie mają suche i mokre karmy. Tym razem skupimy się na tych pierwszych. Znajdziemy tu wersję z drobiem lub wołowiną. Do analizy wybraliśmy wersję Puffi z drobiem.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Karmy dla psów z Puffi z drobiem, to zdrowy posiłek dla  psa na każdą kieszeń. Odpowiednio zbilansowane składniki: odżywcze białko, tłuszcz zwierzęcy, który jest dobrym źródłem energii, oraz naturalne włókno, korzystnie wpływają na trawienie pupila. A dodatkowa zawartość witamin, cynku i miedzi zapewni mu piękną sierść i zdrową skórę.

Skład karmy

Zboża 61%, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 20% (drób min. 4%), produkty pochodzenia roślinnego 14%, oleje i tłuszcze 2,5%, witaminy i substancje mineralne 2,5%. 

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 8000 j.m., witamina D3 800 j.m., witamina E 65 mg, witamina B1 3mg, witamina B2 4 mg, miedź 13 mg, selen 0,2 mg.

Analiza składu

Białko ogólne 18%, oleje i tłuszcz surowy 8%, włókno surowe 3%, popiół surowy 7%, wilgotność 10%, wapń 12 g, fosfor 8 g.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu mamy zboża, czyli główne źródło mało wartościowych węglowodanów. Zboża mogą też podwyższać poziom białka roślinnego w karmie. 

Na drugim miejscu znajdziemy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Wiemy, że 4% tego surowca stanowi drób. Nie ma natomiast informacji co z resztą. Bardzo trudno jest nam w tej sytuacji określić jakość tego składnika. Przypuszczać można, że większość stanowią tu odpadki z rzeźni takie jak krew, sierść czy pióra. Pamiętajmy też, że świeże mięso w ponad połowie składa się z wody. Podczas obróbki, woda zostaje usunięta, a masa mięsa się zmniejsza.

Trzecie miejsce to oleje i tłuszcze, czyli źródło energii i kwasów tłuszczowych. Producent nie podaje jakie konkretnie.

Na końcu znajdują się witaminy i substancje mineralne

Podsumowanie

Karma Puffi z drobiem to produkt bardzo słabej jakości. Przede wszystkim, należy zacząć od tego, że większość surowców w składzie nie została sprecyzowana przez producenta. Oznacza to tylko jedno, stosuje on kiepskiej jakości składniki. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku tanich, słabej jakości karm. Dodatkowo ma mniejszą od przeciętnej zawartość białka i tłuszczu. 

Produkt ten naszym zdaniem nie nadaje się do podawania psu.

Cena jest niska, bo za 5 kg suchej karmy zapłacimy ok. 13 zł.

Plusy:

+ brak

Minusy:

– niska zawartość białka i tłuszczu

– skład nie jest sprecyzowany

– bardzo słaby skład

– niskiej jakości surowce

Ten produkt to jedna z gorszych pozycji, jakie znajdziemy obecnie na naszym rynku. To mieszanka zbóż, produktów pochodzenia zwierzęcego z odrobiną mięsa. Nie może być pełnowartościowym posiłkiem dla psa.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 2.7

  20ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.