Puffi z drobiem – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 16 października 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Puffi to marka produkująca karmy dla psów. Znajdziemy ją w sieci supermarketów Biedronka. W swojej ofercie mają suche i mokre karmy. My skupimy się na tych drugich. Znajdziemy tu wersję z drobiem, wołowiną i jagnięciną. Do analizy wybraliśmy wersję Puffi z drobiem.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Karmy dla psów z linii Puffi, to zdrowy posiłek dla psa na każdą kieszeń. Odpowiednio zbilansowane składniki: odżywcze białko, tłuszcz zwierzęcy, który jest dobrym źródłem energii, oraz naturalne włókno, korzystnie wpływają na trawienie pupila. A dodatkowa zawartość witamin, cynku i miedzi zapewni mu piękną sierść i zdrową skórę.

Skład karmy

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (4% drobiu), zboża, substancje mineralne, cukry.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 1100 j.m., witamina D3 150 j.m., witamina E 10 mg, miedź (jako siarczan miedzi, pentahydrat) 1,4 mg, cynk (jako siarczan cynku, monohydrat) 10 mg, mangan (jako tlenek manganowy) 2 mg.

Analiza składu

Białko surowe 6,5%, tłuszcz surowy 4%. W przypadku mokrych karm podajemy wam informację o wartościach odżywczych w suchej masie produktu. W suchej masie jest ok. 35% białka, 22% tłuszczu oraz 27% węglowodanów.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu znajdziemy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Wiemy, że 4% tego surowca stanowi drób. Nie ma natomiast informacji co z resztą. Bardzo trudno jest nam w tej sytuacji określić jakość tego składnika. Przypuszczać można, że większość stanowią tu odpadki z rzeźni takie jak krew, sierść czy pióra.

Na drugim miejscu mamy zboża, czyli główne źródło węglowodanów. Zboża mogą też podwyższać poziom białka roślinnego w karmie. 

Trzecie miejsce to substancje mineralne

Listę zamykają cukry. Niestety one również nie zostały bliżej określone.

Podsumowanie

Analizowana karma Puffi z drobiem to produkt bardzo słabej jakości. Na pierwszym miejscu mamy główne źródło białka zwierzęcego, czyli mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Tylko 4% to drób, a co z resztą? Tego nie wiadomo. Przypuszczać można, że pozostałą część stanowią słabej jakości odpadki.

Niesprecyzowane są również cukry, o których nic nie wiemy. Takie stosowanie ogólnego nazewnictwa i nie precyzowanie o jakie dokładnie surowce chodzi, jest charakterystyczne dla karm niskiej jakości. Zawartość białka jest bardzo niska, a i tak podwyższa ją zboże. Nie znajdziemy tu zbyt wiele mięsa.

Cena jest niska, a za 1240 gramów karmy zapłacimy ok. 4 zł.

Plusy:

+ niska cena

Minusy:

– mało mięsa

– słabej jakości surowce

– niejasny skład

– wysoki poziom węglowodanów

– nie będzie pełnowartościowym posiłkiem

Ten produkt to nic innego, jak mieszanka surowców roślinnych i zwierzęcych z odrobiną mięsa. Na pewno nie może być pełnowartościowym posiłkiem dla psa.

Szukasz lepszej alternatywy?

Sprawdź Psi Bufet, z którego sam nieprzerwanie korzystam od kilkunastu miesięcy. Tutaj znajdziesz test diety pudełkowej dla psów, a jeśli zamówisz dietę już teraz – skorzystaj ze specjalnego kodu [dogfan35]. Przy zamówieniu otrzymasz 35% zniżki na pierwsze i 25% na drugie zamówienie diety PsiBufet.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 2.5

  24ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Komentarze

S
Slay

11 marca 2023 o 18:03

„Zdrowy posiłek”
Karma co ma 4% drobiu nazywana jest zdrowym posiłkiem
Ciekawe

B
Basia

9 listopada 2023 o 00:25

bardzo smaczna

T
Tomasz

5 grudnia 2023 o 21:28

A co robiłaś kotlety z tego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.