Psia miłość na Tinderze? Bezdomne psy szukają tam kochającego domu

Aktualizacja: 27 lipca 2020 |

Kategoria: Newsy |

Autor: Przemysław Śmit

Na portalu Tinder pojawiły się bezdomne psy, które szukają kochającego domu. Nowa akcja organizacji Bieg na sześć łap znów hitem internetu.

thumbnail

Organizacja Bieg na sześć łap jest nam doskonale znana ze swoich poprzednich akcji, promujących adopcję bezdomnych psów. Organizowała między innymi słynną w social mediach akcję, prezentującą wizerunki bezdomnych psiaków na pudełkach z pizzy. Tym razem postanowili do szczytnych celów wykorzystać portal towarzyski. 

Popularny portal Tinder jest miejscem spotkań młodych ludzi. Za jego pośrednictwem wielu z nich odnalazło swoją drugą połówkę. Dlaczego nie znaleźć na nim swojego wymarzonego czworonoga? Ostatnio na portalu pojawiły się dwa profile podopiecznych schroniska Mokre Nosy – Yuki i Krisa, którzy szukają kochających domów. Na kontach znajdziemy ich zdjęcia wraz z krótkim opisem. 

Zanim powstały profile Zwierzaczków, sami zbadaliśmy, jak funkcjonuje platforma (grono odbiorców, poziom komunikacji, otwartość na przyjaźnie). Na Tinderze ludzie szukają przyjaźni, zrozumienia, kompana na całe życie, a taki opis przecież idealnie pasuje do naszych bezdomnych Psiaków. – piszą na swoim profilu na Facebooku organizatorzy.

https://www.facebook.com/biegnaszesclap/posts/2729066040687298

Chętni na adopcję czworonogów proszeni są o kontakt z organizacją Bieg na sześć łap, która przekaże wszystkie konkrety na temat adopcji psiaków. Akcje tego typu mają przede wszystkim zwrócić uwagę na problem bezdomności psów w Polsce i pomóc odnaleźć zwierzętom nowy, kochający dom.

Jak sami organizatorzy podkreślają, publikacja psów na portalu nie ma na celu upraszczania adopcji, a jedynie zwrócenie uwagi osób, które na co dzień nie korzystają z pro-zwierzęcych profili i tym samym znalezienie odpowiedzialnego domu dla czworonogów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.