Poszukiwani psi ratownicy. Trwa nabór do czworonożnej sekcji ratowniczej

Aktualizacja: 5 czerwca 2020 |

Kategoria: Newsy |

Autor: Przemysław Śmit

Nabór do psiej grupy poszukiwawczej osób zaginionych rozpoczęło Stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego. Poszukiwane są psy wraz z opiekunkami. Jednak, aby dostać się do tak specyficznej grupy, należy spełniać określone wymagania.

thumbnail

Warunkiem wzięcia udziału w naborze jest pełnoletniość właściciela, a także jego bardzo dobra kondycja fizyczna i posiadanie lub zamiar posiadania czworonoga. Szukamy i Ratujemy jest grupą wolontariuszy, która współpracując ze służbami ratunkowymi, bierze czynny udział w akcjach poszukiwawczych. Już wielokrotnie przyczynili się do odnalezienie zaginionej osoby. 

https://www.facebook.com/SIROstrow/photos/a.1768131773495572/2310471079261636/?type=3&theater

Uczestnictwo w akcjach poszukiwawczych, poprzedza specjalistyczne szkolenie, polegające na cyklicznych treningach psów. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować właściciela oraz jego pupila do pracy w terenie i w efekcie zdania egzaminu specjalności ratowniczej. Pozwala ona na pracę na różnych stanowiskach, począwszy od pozoracji, pracy z psami aż po wspólne ćwiczenia na terenie całego kraju. 

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 15 czerwca 2020 roku. Rozmowa wstępna odbędzie się 20 czerwca 2020 roku.

Chcemy Cię poznać zanim wyruszymy w teren – zachęcają organizatorzy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.