Zgodnie z informacjami podanymi przez Krajową Administrację Skarbową, w związku z podejrzeniem zmieszania w handel narkotykowy, funkcjonariusze Policji przeszukali dom 30-letniego mężczyzny na terenie powiatu kluczborskiego. Do zdarzenia doszło 13 maja bieżącego roku.
Pies znalazł narkotyki
W przeszukiwaniu towarzyszył im również pies służbowy Hunter, który wspiera KAS i Policję już od kilku lat. Pies wskazał narkotyki ukryte m.in. w sejfie, pomiędzy starym sprzętem RTV i złomem samochodowym. Czworonożny funkcjonariusz wywęszył aż 100 sadzonek konopi, marihuanę, amfetaminę i ecstasy. Szacuje się, że narkotyki były warte nawet 70 tysięcy złotych.
Mężczyźnie grozi 3 lata więzienia
Właściciel posesji został zatrzymany, a za nieuprawnione posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Postępowanie w sprawie prowadzi Policja, a sąd zdecyduje o dalszych losach sprawcy.
zdjęcie główne: www.gov.pl