Pedigree – sucha karma dla psów

Aktualizacja: 16 października 2019 |

Kategoria: Karmy suche |

Autor: Przemysław Śmit

Pedigree to marka produkująca karmy dla psów. Jest niesamowicie popularna w naszym kraju. W swojej ofercie ma zarówno suche jak i mokre karmy. My przyjrzymy się teraz tym pierwszym. Znajdziemy tu produkty skierowane do psów na różnym etapie rozwoju oraz o kilku wariantach smakowych. My zdecydowaliśmy się na Pedigree Vital Protection z Drobiem i Warzywami dla dorosłych psów. 

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Pedigree Vital Protection z Drobiem i Warzywami dla dorosłych psów to jedzenie, które zostało opracowane z myślą o zaspokojeniu najważniejszych potrzeb psa: wspiera naturalnie silnie mechanizmy obronne, ułatwia zachowanie zdrowej skóry i sierści, wspomaga trawienie, a także pomaga oczyszczać zęby czworonoga.

Z Pedigree Vital Protection łatwiej utrzymasz twojego psa w zdrowiu i witalności. Nie zawiera sztucznych barwników i aromatów (dodatków smakowych). Pokarm ten został opracowany przez specjalistów ds. żywienia i lekarzy weterynarii z Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAMTM.

Skład karmy

Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 20% (w tym 4% drobiu w brązowych granulkach), oleje i tłuszcze (w tym 0,4% oleju słonecznikowego), produkty pochodzenia roślinnego (w tym 1% wysłodków buraczanych), substancje mineralne, warzywa (w tym 0,5% suszonej marchewki co odpowiada 4% marchewki) w pomarańczowych granulkach i 1% suszonego groszku (co odpowiada 4% groszku) w zielonych granulkach), roślinne ekstrakty białkowe.

DODATKI (na 1 kg karmy): przeciwutleniacze, witamina A 13600 IU, witamina D3 1500 IU, witamina E 450 mg, siarczan miedzi pięciowodny 5,2 mg, siarczan manganu jednowodny 30,2 mg, jodek potasu 1,3 mg, selenian sodu 0,28 mg, siarczan cynku jednowodny 85,4 mg.

Analiza składu

Białko 21%, tłuszcz 13%, materia nieorganiczna 6,7%, włókno surowe 1,7%.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie znajdziemy zboża. Dostarczą one energię i włókna pokarmowe. Oprócz tego nie zawierają zbyt wielu wartości odżywczych.

Drugie miejsce to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. To dobre źródło białka. Pod tą nazwą mogą kryć się też mięsne odpadki, które są gorszej jakości. Pamiętajmy też, że świeże mięso w ponad połowie składa się z wody. Podczas obróbki, woda zostaje usunięta, a masa mięsa się zmniejsza.

Trzecie miejsce to oleje i tłuszcze, czyli źródło energii i kwasów tłuszczowych. Producent informuje nas tylko, że w niewielkiej ilości znajduje się tu olej słonecznikowy. Nic poza tym nie wiemy. 

Czwarte są produkty pochodzenia roślinnego. W tym przypadku wiem tylko, że 1% stanowią wysłodki buraczane. To tani składnik roślinny pochodzący z odpadów przetwarzania buraków cukrowych. Bogaty we włókno i węglowodany. Nie wiemy natomiast, co znajduje się w pozostałej części. 

Na piątym miejscu są substancje mineralne.

Kolejne są warzywa. Producent po raz kolejny nie precyzuje, co wchodzi w ich skład. Oczywiście oprócz 4% marchewki i 4% groszku.

Siódme miejsce zajmują roślinne ekstrakty białkowe. Nie wiadomo jakie rośliny lub ich części są źródłem białka – które ze względu na jego roślinne pochodzenie jest mało wartościowe dla psa. Składnik ten może podnosić ilość białka podawaną przez producenta na opakowaniu. A następnie przeciwutleniacze. Niestety, ale producent nie zdradza szczegółów. 

Podsumowanie

Karma Pedigree Vital Protection to produkt bardzo złej jakości. Przede wszystkim, należy zacząć od tego, że większość surowców w składzie nie została sprecyzowana przez producenta. Oznacza to tylko jedno – stosuje on kiepskiej jakości składniki. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku tanich, słabej jakości karm.

Mimo, że marka Pedigree jest najbardziej rozpoznawalną marką psich karm w naszym kraju, produkt ten nie będzie pełnowartościowym posiłkiem dla waszych pupili. Dodatkowo ma mniejszą od przeciętnej zawartość białka i tłuszczu. 

Cena jest niska, bo za 10 kg suchej karmy zapłacimy ok. 70 zł.

Plusy:

+ brak

Minusy:

– niska zawartość białka i tłuszczu

– skład nie jest sprecyzowany

– bardzo słaby skład

– niskiej jakości surowce

Niech nie skusi was niska cena i marka znana w całym kraju. Ten produkt to jedna z gorszych pozycji, jakie znajdziemy obecnie na naszym rynku. To także nauka, by nie sugerować się popularnością marki, tylko uważnie czytać skład produktu! Nie róbmy tego naszym psiakom.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 2.8

  10ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Komentarze

N
Natalia

22 maja 2023 o 05:45

Straszne gó*wno. Pies prawie zdechł , tak go uczuliły „przysmaki”.. masakra

R
Renia

17 maja 2024 o 19:54

Szczerze Pedigree jest strasznie nie zdrowe i naprawdę jeśli to kupujecie i mówicie mój je i żyje to ten pies ma okropne życie w dodatku długo wam nie pożyje pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.