Pedigree – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 15 października 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Pedigree to marka produkująca karmy dla psów. Jest niesamowicie popularna w naszym kraju. W swojej ofercie ma zarówno suche jak i mokre karmy. My przyjrzymy się tym drugim. Pedigree oferuje mokre karmy, zamknięte w puszkach i saszetkach, o różnych walorach smakowych. Do analizy wybraliśmy Pedigree z kurczakiem i marchewką w galaretce

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Producent zapewnia, że podając swojemu psu mokrą karmę Pedigree zapewniasz mu zdrowy posiłek bez sztucznych konserwantów, aromatów i barwników. Pedigree w puszce to pokarm złożony z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, który smakuje i pachnie wyśmienicie.

Mokra karma Pedigree z kurczakiem i marchewką w galaretce jest pełnowartościowym i zbilansowanym pożywieniem dla psa. Zawarte w karmie niezbędne substancje odżywcze wspierają zdrową skórę i sierść oraz dobre trawienie, a także dbają o zdrowe kości i wzmacniają naturalne mechanizmy obronne. 

Skład karmy

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 45% (w tym 4% kurczaka), warzywa (w tym 4% marchewki), oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina D3 150 IU, witamina E 50 mg, jodan wapnia, bezwodny 0,4 mg, siarczan miedzi, pięciowodny 6 mg, siarczan żelaza, jednowodny 10 mg, siarczan manganu, jednowodny 6 mg, siarczan cynku, jednowodny 107 mg, guma kasja 1200 mg.

Analiza składu

Białko 8%, tłuszcz 5,5%, materia nieorganiczna 3%, włókno surowe 0,3%, wilgotność 80%.

W przypadku mokrych karm staramy się podawać wam informację o zawartości składników odżywczych w suchej masie. W tym przypadku, w suchej masie znajduje się 40% białka i 27,5% tłuszczu.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu znajdziemy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Składnik ten dostarcza białko i tłuszcze. 4% to mięso kurczaka. Producent nie podaje jednak, co znajduje się w pozostałej części. Często są to mięsne odpadki, które są słabej jakości np. pióra, sierść czy krew. 

Na drugim miejscu mamy warzywa. One również nie są sprecyzowane. Wiemy tylko, że 4% stanowi marchewka.

Na kolejnym miejscu są oleje i tłuszcze, czyli źródło kwasów tłuszczowych oraz energii. Nie wiemy, co wchodzi w skład tego surowca, więc trudno jest nam ocenić jego jakość.

Bliżej nieokreślone produkty pochodzenia roślinnego znajdują się na miejscu czwartym. 

Kolejne są substancje mineralne oraz guma kasja, czyli otrzymywana z roślin substancja żelująca.

Podsumowanie

Analizowana karma marki Pedigree to produkt o bardzo słabej jakości. Przede wszystkim, należy zacząć od tego, że większość surowców w składzie nie została sprecyzowana przez producenta. Oznacza to tylko jedno – stosuje on kiepskiej jakości składniki.

Nie wiemy jakiego gatunku jest mięso, tłuszcze czy nawet warzywa i produkty pochodzenia roślinnego. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku tanich, słabej jakości karm. Mimo, że marka Pedigree jest najbardziej rozpoznawalną marką psich karm w naszym kraju, produkt ten nie nadaje się do podawania psu. Zawiera przeciętną zawartość białka i tłuszczu, a węglowodanów bardzo wysoką.

Cena jest dość niska i za puszkę 400 gramów zapłacimy ok. 5 zł.

Plusy:

+ cena

Minusy:

– słaby skład

– produkty niewiadomego pochodzenia

– mało mięsa

– przeciętna zawartość białka i tłuszczu

– wysoka zawartość węglowodanów

Jest to idealny przykład, że w doborze pokarmu dla swojego psiaka,  nie zawsze należy kierować się popularną marką. Pedigree daje nam produkt o niewiadomym składzie, z niewielką ilością mięsa. Taka mieszanka nie sprawi, że pies będzie zdrowy, najedzony i szczęśliwy.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 2.3

  3ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.