Owczarek niemiecki jest pierwszym psem w USA, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa

Aktualizacja: 5 czerwca 2020 |

Kategoria: Newsy |

Autor: Przemysław Śmit

Wcześniej pozytywny wynik w Stanach Zjednoczonych stwierdzono u trzech kotów. Mimo to eksperci twierdzą, że ryzyko dla zwierząt domowych pozostaje niskie.

thumbnail

 

Owczarek niemiecki, zamieszkały wraz ze swoim właścicielem w Nowym Jorku, uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jest to pierwszy potwierdzony przypadek psa zarażonego tym wirusem w Stanach Zjednoczonych. Informację potwierdzono 2 czerwca br. 

Uważa się, że pies został zainfekowany przez swojego właściciela, który również był nosicielem wirusa. Mimo to, do tej pory nie ma dowodów na to, że zwierzęta mogą przenosić wirusa na ludzi. Owczarek niemiecki wykazywał oznaki choroby układu oddechowego. W pierwszej kolejności został poddany badaniu w prywatnym laboratorium weterynaryjnym, gdzie przypuszczano koronawirusa. Dopiero dodatkowe testy przeprowadzone przez National Veterinary Services Laboratories Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych potwierdziły przypuszczenia.

Drugi pies, przebywający w domu miał negatywny wynik testu, ale miał w swoim organizmie przeciwciała.

Na tę chwilę, liczba zwierząt, które uzyskały pozytywny wynik testu w Stanach Zjednoczonych to: pięć tygrysów, trzy lwy, trzy koty domowe oraz jeden pies.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.