Mokra karma ZiwiPeak z kurczakiem

Aktualizacja: 10 marca 2022 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

ZiwiPeak to producent karm dla psów, pochodzący z Nowej Zelandii, której – jak sam podkreśla – zawdzięcza swoje umiłowanie do natury. Do produkcji karm wykorzystuje technikę konserwacji mięs polegającą na dwufazowym suszeniu jedzenia ciepłym powietrzem. W tej recenzji przyjrzymy się mokrej karmie ZiwiPeak z kurczakiem.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Całkowicie NOWA receptura Kurczaka z wolnego wybiegu Ziwi Peak została wykonana w całości (w 100%) z mięsa drobiowego i narządów zwierząt z wolnego wybiegu oraz zrównoważonych hodowli omułków zielonych w Nowej Zelandii. Wszystkie gospodarstwa uzyskały certyfikat humanitarnej i wolnej hodowli od niezależnego komitetu audytowego. Hodowla i chów zwierząt prowadzona jest zgodnie z normami etycznymi, bez dodatku hormonów i stymulatorów wzrostu w procesie chowu zwierząt. Dlatego mokra karma Ziwi Peak Chicken dla psów jest tak niezwykle pożywną i pyszną mokrą karmą dla psów.

źródło: ZiwiPeak.pl

Skład karmy

Mięso i organy z kurczaka (wątroba, serce, kości) 88%, ciecierzyca, małże nowozelandzkie, 

Składniki analityczne:

Wilgotność 74,0%, białko surowe 12,0%, tłuszcz surowy 8,0%, popiół surowy 2,0%, włókno surowe 0,5%.

Dodatki na 1 kg:

150 mg chelatu aminokwasowego cynku, 37 mg chelatu aminokwasowego miedzi, 29 mg selenu organicznego, 17 mg chelatu aminokwasowego manganu, 690 IU witaminy D3.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu znajduje się mięso i organy z kurczaka, w tym wątroba, serce i kości. Drób stanowi aż 88% całości i jest to wynik ponadprzeciętny. Przypomnę tylko, że to właśnie mięso stanowi najlepsze źródło białka zwierzęcego, które jest podstawowym składnikiem psiej diety. Oprócz białka, drób charakteryzuje się wysoką zawartością żelaza, cynku, magnezu, sodu, wapnia i potasu. Jest bogaty w witaminy z grupy B.

Na drugim miejscu jest ciecierzyca, czyli doskonałe źródło białka roślinnego.  Jest bogata również w błonnik, witaminy i związki mineralne. Pamiętajmy jednak, że ciecierzyca należy do roślin strączkowych, więc u niektórych psów może powodować wzdęcia.

W karmie znajdziemy również małże nowozelandzkie, które korzystnie wpływają na kondycję stawów. 

Karma nie zawiera sztucznych barwników, a jedynie dodatki witamin i minerałów. 

Podsumowanie

Mokra karma ZiwiPeak z kurczakiem to bardzo dobrej jakości produkt o świetnym składzie, w którym znajdziemy ponadprzeciętną ilość białka zwierzęcego. Skład jest czytelny i składa się z zaledwie kilku składników, co działa na jego korzyść, ponieważ nie znajdziemy tu tanich zapychaczy w postaci zbóż, cukrów, chemicznych dodatków czy mięsnych odpadów. 

Dobrym uzupełnieniem jest ciecierzyca, jednak pamiętajcie, że może ona powodować wzdęcia. Jeśli wasze psy mają problemy trawienne zdecydujcie się na inny wariant smakowy tego producenta.

Plusy

 • wysoka zawartość białka zwierzęcego,
 • prosty skład bez sztucznych ulepszaczy,
 • białko roślinne w postaci ciecierzycy,
 • brak zbóż,
 • sprawdzeni dostawcy mięsa, kury z wolnego wybiegu

Minusy:

 • ciecierzyca może okazać się dla niektórych psów zbyt ciężkostrawna

Reasumując, mokra karma ZiwiPeak z kurczakiem to bardzo dobrej jakości produkt, który polecany jest psom różnych ras. Uniwersalny, prosty i pełny białka zwierzęcego skład sprawia, że ta mokra karma może pełnić funkcję pełnowartościowego posiłku dla twojego psa. 

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 1

  1ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.