Mokra karma dla psów – Activ Pet z kurczakiem w galaretce

Aktualizacja: 11 lutego 2023 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Zapewnienia producenta, w naszej opinii nieco mijają się z prawdą. Karma dla psa, którą nazywa się ,,karmą wysokiej jakości”, zawiera zdecydowanie za mało mięsa, aby tak można było ją nazwać. Zaledwie 4% stanowi mięso kurczaka, a pozostałe 96% nie jest znane. Oznacza to, że mogą to być: skóra, krew, sierść, pióra itd.

thumbnail

Nie są znane też składniki pochodzenia roślinnego. Ze względu na to, że nie zostały one opisane, nie możemy stwierdzić jakie karma posiada wartości odżywcze.

Kolejnym składnikiem są minerały. Niestety, tutaj również widać niedociągnięcia. Substancje mineralne nie zostały poddane procesowi chelatacji, przez co gorzej przyswajane są przez przewód pokarmowy psa.

Skład karmy Activ Pet z kurczakiem w galaretce

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 45% (w tym 4% kurczaka), produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne, cukry.

DODATKI: (na 1 kg karmy): witamina A 1100 j.m., witamina D3 150 j.m., witamina E 10 mg, miedź (jako siarczan miedzi, pentahydrat) 1,4 mg, cynk (jako siarczan cynku, monohydrat) 10 mg, mangan (jako tlenek manganowy) 2 mg, guma kasja 1590 mg.

Analiza składu

Szacuje się, że karma zawiera 8% białka. Zawiera również 5,5% tłuszczu (27,5% w suchej masie) oraz 17,5% węglowodanów.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie karmy znajduje się mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Dobrze, że znajdują się na pierwszym miejscu, ponieważ dostarczają psu białko, minerały oraz tłuszcze. Przeczytać na etykiecie można, że zawiera ona 4% kurczaka i oznacza to, że to co wchodzi w skład pozostałych 96% jest niewiadome.

Na drugim miejscu znajdziemy produkty pochodzenia roślinnego. Nie mamy natomiast informacji co wchodzi w ich skład.

Trzecie miejsce zajmują minerały, a czwarte cukry.

W dodatkach znajdziemy gumę kasja. Jest ona stosowana jako substancja żelująca w karmach dla zwierząt. Guma ta pochodzi z rośliny strączkowej o nazwie Senna obtusifolia.

Podsumowanie

Omawiana karma Activ Pet z kurczakiem w galaretce jest karmą słabej jakości, o niedopracowanym składzie i nie polecamy jej waszym pupilom.

Cena to ok. 2 zł za puszkę mokrej karmy o wadze ok. 400 gramów.

Plusy:

– brak

Minusy:

– kiepski skład

– niska zawartość mięsa

– mało białka

– niesprecyzowane surowce

– nie może być pełnowartościowym posiłkiem dla psa

– niedopracowany skład

Prosimy, zastanówcie się dwa razy zanim ponownie włożycie psu do miski tę karmę. Mimo niskiej ceny – nie warto tego robić. Ten produkt nie wniesie nic wartościowego do diety waszego pupila.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 0

  0ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.