Lincoln Ultra Premium – sucha karma dla psów

Aktualizacja: 24 września 2019 |

Kategoria: Karmy suche |

Autor: Przemysław Śmit

Lincoln Ultra Premium to marka, produkująca karmy dla zwierząt. W swojej ofercie mają m.in. linię karm suchych, a w niej aż piętnaście różnych produktów. Przede wszystkim znajdziemy coś dla psów na każdym etapie rozwoju. Karmy proponowane są w różnych wariantach smakowych. Znajdą tutaj coś dla siebie wielbiciele kurczaka, jagnięciny, łososia, kaczki czy królika. My w tej recenzji skupimy się na karmie Lincoln Adult Salmon & Rice.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Producent zapewnia, że jego produkty to holistyczne podejście do potrzeb psiego organizmu.

Lincoln Adult Salmon & Rice to hipoalergiczna karma dla dorosłych psów z wrażliwym układem pokarmowym. Duża zawartość wysokiej jakości mięsa z łososia zapewni zdrowo wyglądającą sierść a ryż uczyni posiłek sytym. Naturalnie fermentujące włókna suszonej cykorii znajdujące się w karmie zapewnią optymalny przebieg trawienia i zrównoważą florę bakteryjną w jelitach psa. 

Skład karmy

Łosoś 32% (rehydratyzowany), kukurydza, mączka kukurydziana, biały ryż, kurczak 25% (rehydratyzowany), tłuszcz zwierzęcy (drobiowy), ryż brązowy, hydrolizowane białko z kurczaka, świeży olej z łososia, wysłodki buraczane, suszona cykoria (naturalne źródło FOS oraz inuliny), witaminy i minerały, drożdże browarniane.

DODATKI: (na 1 kg karmy): witamina A 20000 IU, witamina D3 2000 IU, witamina E 150 mg, żelazo 90 mg, miedź 13 mg, cynk 100 mg, mangan 40 mg, jod 1,5 mg, selen 0,2 mg, antyoksydanty.

Analiza składu

Białko surowe 25%, tłuszcz surowy 15%, włókno surowe 2,2%, wilgotność 9%, kwasy tłuszczowe Omega 3 0,9%, kwasy tłuszczowe Omega 6 3,5%, masa nieorganiczna 6,9%, wapń 1,3%, fosfor 0,9%.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie znajduje się łosoś rehydratyzowany. Co to znaczy? Proces ten oznacza, że do ryby ponownie trafia woda, która podczas obróbki została usunięta. Robi się tak tylko po to, aby zwiększyć masę mięsa, a tym samym, aby surowiec znalazł się wyżej w składzie. 

Kolejna jest kukurydza, która jest źródłem węglowodanów. 

Na trzecim miejscu jest kukurydziana mączka. Tani, niskiej jakości produkt powstały w procesie przetwarzania kukurydzy. Składnik ten może podnosić ilość białka podawany na opakowaniu.

Czwarty jest bogaty w węglowodany ryż

Następny jest kurczak rehydratyzowany, czyli źródło białka.

Tłuszcz drobiowy znajdziemy na miejscu szóstym. Ma on za zadanie dodać psu energii oraz dostarczyć mu niezbędne kwasy tłuszczowe. 

Siódme w składzie jest kolejne źródło węglowodanów, czyli ryż brązowy.

Następne miejsce to hydrolizowane białko z kurczaka, czyli źródło protein. Dzięki przeprowadzonemu procesowi hydrolizy, wartości odżywcze będą lepiej wchłaniać się w psi organizm. 

Oprócz tych głównych składników, w składzie znajdziemy również: zawierającą inulinę cykorię, bogaty w kwasy Omega 3 olej z łososia, zawierające białko drożdże browarniane oraz minerały. 

Podsumowanie

Karma Lincoln Adult Salmon & Rice to produkt o średnim składzie. Na pierwszym miejscu jest łosoś, ale można przypuszczać, że gdyby nie ponowne dodanie do niego wody, zajmowałby dalsze miejsce. Tuż za nim jest mączka kukurydziana, ryż i kukurydza, czyli niedrogie źródła węglowodanów, które oprócz tego, nie dostarczają psiej diecie prawie żadnych wartości odżywczych. 

Poziom białka, tłuszczu i węglowodanów też jest przeciętna. Zdecydowanie brakuje tutaj solidnej porcji warzyw. Karma nie pełniłaby pełnowartościowego posiłku dla psa. 

Za 12 kg suchej karmy zapłacimy ok. 160 zł.

Plusy:

+ cena

Minusy:

– przeciętna ilość białka

– mało mięsa

– mało warzyw

– nie jest pełnowartościowym posiłkiem

W tej cenie znajdziemy już karmy o lepszym składzie. Ta niestety niczym nie zachwyca. Oczywiście możecie podawać ją swojemu psu, ale musicie pamiętać o dodatkowej suplementacji. 

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 0

  0ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.