Josera – sucha karma dla wrażliwych psów

Aktualizacja: 17 września 2019 |

Kategoria: Karmy suche |

Autor: Przemysław Śmit

Josera jest niemiecką karmą dla zwierząt. W swojej ofercie ma karmy dla psów z uwzględnieniem ich etapu rozwoju oraz o różnych walorach smakowych. My do analizy wybraliśmy wersję Josera SensiPlus z kaczką, dla psów z wrażliwym układem pokarmowym. Zobaczymy, czy zapewniania producenta są zgodne z prawdą.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Josera SensiPlus to łatwo przyswajalna i lekkostrawna karma dla psów z wrażliwym układem pokarmowym. Zawiera mięso z kaczki i drobiu, które zostało poddane delikatnej obróbce. W ten sposób pożywienie jakości superpremium jest lekkostrawne, odciąża układ pokarmowy i spotyka się z wysoką akceptacją. Wyważona wartość kaloryczna pełnowartościowej karmy suchej została dopasowana do potrzeb normalnie aktywnych psów.

Zdrowa skóra i lśniąca sierść to efekt wyważonej proporcji pomiędzy kwasami tłuszczowymi Omega 3 i 6. Wspiera je witamina E, biotyna, metionina i najlepiej przyswajalne, organiczne formy cynku i miedzi.

Karma nie zawiera barwników, aromatów, konserwantów ani genetycznie modyfikowanych składników. Tak jak inne produkty Josera nie zawiera składników o potencjale alergennym: soi, pszenicy, cukru czy produktów mlecznych. Zawarte mięso drobiowe odpowiada normom spożywczym dla ludzi i jak wszystkie jej składniki jest stale poddawana kontroli jakości.

Skład karmy

Suszone białko drobiowe (drób 12,8%, kaczka 15%), kukurydza pełnoziarnista, ryż, pulpa buraczana, tłuszcz drobiowy, hydrolizowane białko drobiowe, składniki mineralne, mączka z cykorii (naturalne źródło inuliny).

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 22600 j.m., witamina D3 1700 j.m., witamina E 200 mg, witamina B1 15 mg, witamina B2 20 mg, witamina B6 20 mg, witamina B12 100 mcg, niacyna 85 mg, kwas patotenowy 50 mg, kwas foliowy 5 mg, biotyna 950 mcg, żelazo (jako jednowodny siarczan żelaza) 200 mg, cynk (hydrat chelatu glikocynkowego) 160 mg, mangan (tlenek manganu) 16 mg, miedź (hydrat chelatu glicyno miedzianego) 20 mg, jod (jodan wapnia) 2 mg, selen (selenin sodu) 0,25 mg.

Analiza składu

Białko surowe 24%, tłuszcz surowy 12%, włókno surowe 3%, popiół surowy 6,7%, wapń 1,2%, fosfor 0,95%, magnez 0,1%, sód 0,4%.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie znajduje się mączka drobiowa. Mięso zostało zmielone i wysuszone, przez co zawiera nawet trzykrotnie więcej białka niż świeże.

Na drugim miejscu jest kukurydza pełnoziarnista, czyli tanie źródło węglowodanów.

Kolejny jest ryż i również uzupełnia karmę w węglowodany.

Na czwartym miejscu jest pulpa buraczana bogata we włókna.

Piąte miejsce zajmuje tłuszcz drobiowy, który doda psu energii i dostarczy koniecznych kwasów tłuszczowych. 

Następne miejsce zajęło hydrolizowane białko drobiowe. Jest to białko zwierzęce, zatem bardzo cenny składnik w psiej diecie. Dzięki przeprowadzonemu procesowi hydrolizy, wartości odżywcze będą lepiej wchłaniać się w psi organizm. 

Oprócz tych głównych składników, w karmie znajdziemy również minerały i mączkę z cykorii bogatą w inulinę.

Podsumowanie

Karma Josera SensiPlus to produkt o przeciętnym składzie. Na pierwszym miejscu znajdziemy mączkę drobiową, która stanowi tutaj główne źródło białka. Niestety w karmie widzimy też sporo zbóż: kukurydzę i ryż. Jak już wiemy, surowce te, oprócz tego, że są źródłem węglowodanów, nie dostarczają do psiej diety nic szczególnego.

Skład nie jest najlepiej dobrany, bo brakuje w nim zdecydowanie białka pochodzenia zwierzęcego i porządnej porcji warzyw. Możecie podawać tę karmę swojemu psu, ale musicie pamiętać o dodatkowej suplementacji. 

Cena karmy to około 160 zł za 15 kg.

Plusy:

+ mięso na pierwszym miejscu w składzie

+ karma nie jest zła, ale nie jest wystarczająca

+ cena

Minusy:

– przeciętna zawartość białka

– mało mięsa

– mało warzyw

– wymaga suplementacji

To przeciętniak, który niczym szczególnym się nie wyróżnia. Karmie brakuje białka zwierzęcego, więc decydując się na nią pamiętajcie o suplementacji!

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 0

  0ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.