Herrmann’s – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 12 listopada 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Herrmann’s to niemiecka marka, produkująca karmy dla psów. W swojej ofercie mają głównie mokre produkty. My zdecydowaliśmy się na analizę karmy Herrmann’s Classic Bio-wołowina z batatem.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Herrmann’s Classic Menu to zbilansowana, zdrowa i dostosowana do naturalnych potrzeb wszystkich psów karma mokra, której większość składników pochodzi z kontrolowanych upraw i hodowli ekologicznych i posiada certyfikat najlepszej jakości ekologicznej.

Pełnowartościowe surowce są pozyskiwane z regionu Górnej Bawarii, gdzie znajduje się także zakład produkcyjny Herrmann’s. W firmie Herrmann’s zwraca się szczególną uwagę na jakość i etykę. Ubój odbywa się bezpośrednio na farmach, aby uniknąć transportu zwierząt. Przeprowadzaną są także skrupulatne kontrole podawanej zwierzętom karmy. Stosowanie antybiotyków i innych substancji przyspieszających wzrost zwierząt jest wykluczone! Zwierzęta są hodowane na wolnym wybiegu lub regularnie wypasane w naturalnych warunkach.

Smaczne menu zawierają tylko jedno źródło białka pochodzenia zwierzęcego, które jest najlepszym rozwiązaniem w diecie psów nadwrażliwych na pokarm. Każdy wariant karmy zawiera co najmniej 50% mięsa. Wzbogacające skład owoce, warzywa, węglowodany i oleje również pochodzą głównie z regionalnych upraw ekologicznych objętych ścisłą kontrolą. Składniki te dostarczają wszystkie niezbędne dla psa witaminy, błonnik i składniki mineralne. Karma zachowuje składniki odżywcze i zyskuje długi termin przydatności jedynie w wyniku delikatnej obróbki składników.

Puszki są napełniane i zamykane w temperaturze ok. 3°C, a następnie delikatnie pasteryzowane, co dodatkowo zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii. Regularne kontrole jakości produktów i zakładu dokonywane przez niezależne laboratorium i urząd weterynarii są gwarancją najwyższej jakości!

Herrmann’s Bio Menu w skrócie:

 • Karma pełnoporcjowa dla wszystkich psów.
 • Najwyższa jakość surowców: pozyskiwane wyłącznie od dostawców posiadających certyfikat ekologiczny.
 • Etyczne traktowanie zwierząt: ubój zwierząt odbywa się na miejscu w celu uniknięcia transportu; skrupulatne kontrole karmy podawanej zwierzętom – bez antybiotyków i innych substancji przyspieszających przybieranie na masie; zwierzęta są hodowane na wolnym wybiegu lub regularnie wypasane w naturalnych warunkach.
 • Mięso najlepszej jakości: mięso jest pozyskiwane bezpośrednio w Bawarii, gdzie znajduje się zakład produkcyjny; prawie wszystkie gatunki mięsa posiadają jakość ekologiczną; do produkcji wykorzystuje się wyłącznie mięso mięśniowe i nie używa się produktów ubocznych ani kości.
 • Pojedyncze źródło białka przy 50% zawartości mięsa: każdy wariant karmy zawiera tylko jedno źródło białka pochodzenia zwierzęcego, przy czym zawartość mięsa wynosi co najmniej 50%.
 • Owoce, warzywa, węglowodany i oleje pochodzące z głównie regionalnych, kontrolowanych upraw ekologicznych dostarczają niezbędne witaminy, składniki mineralne i błonnik.
 • Delikatny proces obróbki: puszki są napełniane i zamykane w temperaturze 3°C, a następnie lekko pasteryzowane, co dodatkowo zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii i zapewnia długi okres przydatności produktu wynoszący 18–24 miesięcy bez konieczności stosowania sztucznych konserwantów.
 • Bez dodatków i konserwantów.
 • Produkty są oznakowane symbolem stowarzyszenia rolnictwa ekologicznego „Biokreis”.
 • Regularne kontrole w celu zachowania wysokiej jakości: produkty są poddawane regularnym kontrolom przeprowadzanym przez niezależne laboratorium i urząd weterynarii.

Skład karmy

Wołowina* 50% (60% mięsa mięśniowego, 25% serca, 10% płuc, 5% wątroby), cukinia*, dynia*, batat* 5%, koper włoski*, olej lniany*.

* z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego.

Analiza składu

Białko surowe 6,2%, tłuszcz surowy 6,8%, włókno surowe 1,7%, popiół surowy 0,6%, wilgotność 82,7%.

Przy mokrych karmach zawsze staramy się podać również wartości odżywcze w suchej masie produktu. W tym przypadku białka jest 35,84%, zaś tłuszczu 39,3%.

Opis składu karmy

Na miejscu pierwszym znajduje się wołowina. Składnik ten zawiera sporo składników mineralnych, zwłaszcza fosforu i żelaza. Mięso wołowe stanowi źródło witaminy B12, B1 i B6 oraz żelaza.

Kolejna jest cukinia, źródło witamin i minerałów.

Trzecia jest dynia dostarczająca witaminę C, beta-karoten, potas, węglowodany i włókno pokarmowe.

Następne są bataty, stanowią bezglutenowe źródło węglowodanów. Bogate we włókno i beta-karoten mają właściwości antyoksydacyjne.

Kolejny jest koper włoski. Jest źródłem między innymi białka, węglowodanów i błonnika, a także witaminy C, B i K. Jest także bogaty w potas, wapń, magnez i kwas foliowy.

Ostatni w składzie jest olej lniany, który jest źródłem kwasów tłuszczowych.

Podsumowanie

Analizowana karma Herrmann’s Classic Bio-wołowina z batatem to produkt przeciętnej jakości. Z jednej strony jest to głównie mięso wiadomego pochodzenia, ale z drugiej zawartość białka jest na niskim poziomie.

Dodatkowym plusem karmy jest brak zbóż. Dlatego doskonale sprawdzi się u psich alergików.

Za puszkę karmy o pojemności 400 gramów zapłacimy około 10 zł. 

Plusy:

+ nie zawiera zbóż

+ jasny skład

+ nie ma konserwantów i barwników

Minusy:

– niski poziom białka

Karma Herrmann’s Classic Bio-wołowina z batatem nas nie zachwyciła. Jednak jest to produkt bezpieczny dla psów. Jeśli chcecie ją podać swoim pupilom, pamiętajcie aby karma ta była jedynie uzupełnieniem do pełnowartościowej karmy suchej.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 0

  0ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.