Herrmann’s – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 12 listopada 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Herrmann’s to niemiecka marka, produkująca karmy dla psów. W swojej ofercie mają głównie mokre produkty. My zdecydowaliśmy się na analizę karmy Herrmann’s Classic Bio-wołowina z batatem.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Herrmann’s Classic Menu to zbilansowana, zdrowa i dostosowana do naturalnych potrzeb wszystkich psów karma mokra, której większość składników pochodzi z kontrolowanych upraw i hodowli ekologicznych i posiada certyfikat najlepszej jakości ekologicznej.

Pełnowartościowe surowce są pozyskiwane z regionu Górnej Bawarii, gdzie znajduje się także zakład produkcyjny Herrmann’s. W firmie Herrmann’s zwraca się szczególną uwagę na jakość i etykę. Ubój odbywa się bezpośrednio na farmach, aby uniknąć transportu zwierząt. Przeprowadzaną są także skrupulatne kontrole podawanej zwierzętom karmy. Stosowanie antybiotyków i innych substancji przyspieszających wzrost zwierząt jest wykluczone! Zwierzęta są hodowane na wolnym wybiegu lub regularnie wypasane w naturalnych warunkach.

Smaczne menu zawierają tylko jedno źródło białka pochodzenia zwierzęcego, które jest najlepszym rozwiązaniem w diecie psów nadwrażliwych na pokarm. Każdy wariant karmy zawiera co najmniej 50% mięsa. Wzbogacające skład owoce, warzywa, węglowodany i oleje również pochodzą głównie z regionalnych upraw ekologicznych objętych ścisłą kontrolą. Składniki te dostarczają wszystkie niezbędne dla psa witaminy, błonnik i składniki mineralne. Karma zachowuje składniki odżywcze i zyskuje długi termin przydatności jedynie w wyniku delikatnej obróbki składników.

Puszki są napełniane i zamykane w temperaturze ok. 3°C, a następnie delikatnie pasteryzowane, co dodatkowo zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii. Regularne kontrole jakości produktów i zakładu dokonywane przez niezależne laboratorium i urząd weterynarii są gwarancją najwyższej jakości!

Herrmann’s Bio Menu w skrócie:

  • Karma pełnoporcjowa dla wszystkich psów.
  • Najwyższa jakość surowców: pozyskiwane wyłącznie od dostawców posiadających certyfikat ekologiczny.
  • Etyczne traktowanie zwierząt: ubój zwierząt odbywa się na miejscu w celu uniknięcia transportu; skrupulatne kontrole karmy podawanej zwierzętom – bez antybiotyków i innych substancji przyspieszających przybieranie na masie; zwierzęta są hodowane na wolnym wybiegu lub regularnie wypasane w naturalnych warunkach.
  • Mięso najlepszej jakości: mięso jest pozyskiwane bezpośrednio w Bawarii, gdzie znajduje się zakład produkcyjny; prawie wszystkie gatunki mięsa posiadają jakość ekologiczną; do produkcji wykorzystuje się wyłącznie mięso mięśniowe i nie używa się produktów ubocznych ani kości.
  • Pojedyncze źródło białka przy 50% zawartości mięsa: każdy wariant karmy zawiera tylko jedno źródło białka pochodzenia zwierzęcego, przy czym zawartość mięsa wynosi co najmniej 50%.
  • Owoce, warzywa, węglowodany i oleje pochodzące z głównie regionalnych, kontrolowanych upraw ekologicznych dostarczają niezbędne witaminy, składniki mineralne i błonnik.
  • Delikatny proces obróbki: puszki są napełniane i zamykane w temperaturze 3°C, a następnie lekko pasteryzowane, co dodatkowo zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii i zapewnia długi okres przydatności produktu wynoszący 18–24 miesięcy bez konieczności stosowania sztucznych konserwantów.
  • Bez dodatków i konserwantów.
  • Produkty są oznakowane symbolem stowarzyszenia rolnictwa ekologicznego „Biokreis”.
  • Regularne kontrole w celu zachowania wysokiej jakości: produkty są poddawane regularnym kontrolom przeprowadzanym przez niezależne laboratorium i urząd weterynarii.

Skład karmy

Wołowina* 50% (60% mięsa mięśniowego, 25% serca, 10% płuc, 5% wątroby), cukinia*, dynia*, batat* 5%, koper włoski*, olej lniany*.

* z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego.

Analiza składu

Białko surowe 6,2%, tłuszcz surowy 6,8%, włókno surowe 1,7%, popiół surowy 0,6%, wilgotność 82,7%.

Przy mokrych karmach zawsze staramy się podać również wartości odżywcze w suchej masie produktu. W tym przypadku białka jest 35,84%, zaś tłuszczu 39,3%.

Opis składu karmy

Na miejscu pierwszym znajduje się wołowina. Składnik ten zawiera sporo składników mineralnych, zwłaszcza fosforu i żelaza. Mięso wołowe stanowi źródło witaminy B12, B1 i B6 oraz żelaza.

Kolejna jest cukinia, źródło witamin i minerałów.

Trzecia jest dynia dostarczająca witaminę C, beta-karoten, potas, węglowodany i włókno pokarmowe.

Następne są bataty, stanowią bezglutenowe źródło węglowodanów. Bogate we włókno i beta-karoten mają właściwości antyoksydacyjne.

Kolejny jest koper włoski. Jest źródłem między innymi białka, węglowodanów i błonnika, a także witaminy C, B i K. Jest także bogaty w potas, wapń, magnez i kwas foliowy.

Ostatni w składzie jest olej lniany, który jest źródłem kwasów tłuszczowych.

Podsumowanie

Analizowana karma Herrmann’s Classic Bio-wołowina z batatem to produkt przeciętnej jakości. Z jednej strony jest to głównie mięso wiadomego pochodzenia, ale z drugiej zawartość białka jest na niskim poziomie.

Dodatkowym plusem karmy jest brak zbóż. Dlatego doskonale sprawdzi się u psich alergików.

Za puszkę karmy o pojemności 400 gramów zapłacimy około 10 zł. 

Plusy:

+ nie zawiera zbóż

+ jasny skład

+ nie ma konserwantów i barwników

Minusy:

– niski poziom białka

Karma Herrmann’s Classic Bio-wołowina z batatem nas nie zachwyciła. Jednak jest to produkt bezpieczny dla psów. Jeśli chcecie ją podać swoim pupilom, pamiętajcie aby karma ta była jedynie uzupełnieniem do pełnowartościowej karmy suchej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.