GranataPet – sucha karma dla psów

Aktualizacja: 5 września 2019 |

Kategoria: Karmy suche |

Autor: Przemysław Śmit

GranataPet to niemiecka marka, produkująca karmy dla psów i kotów. W swojej ofercie ma zarówno karmy suche, mokre jak i przysmaki dla psów. W tej recenzji skupimy się na karmach suchych.

thumbnail

Producent oferuje w tej kategorii aż dziewiętnaście bezzbożowych karm. Znajdziemy tam pokarm dla szczeniaków, dorosłych psów oraz seniorów o różnych wariantach smakowych. Do analizy wybraliśmy karmę dla psów dorosłych wszystkich ras GranataPet Liebling´s Mahlzeit Adult z kurczakiem.

Co o karmie pisze producent?

GranataPet to z zbilansowana, bezzbożowa i dostosowana do potrzeb psów karma sucha. Produkowana jest wyłącznie w Niemczech i Austrii. Szczególną uwagę przykłada się do zdrowia kości, stawów, skóry, sierści, ochrony komórkowej, flory jelitowej i układu trawiennego, a także serca oraz mięśni. GranataPet produkowana jest wyłącznie z surowców najlepszej jakości, pochodzących z regionalnych upraw.

Karma wspiera bakterie o pozytywnym działaniu, co może zapewnić równowagę flory bakteryjnej jelit. Proces produkcji karmy GranataPet jest delikatny i staranny, a wszystko to w trosce o to, by dostarczyć zwierzęciu niezbędne substancje odżywcze, witaminy i minerały i zachować ich właściwości.

Karma dla psa GranataPet zawiera w swoim składzie pestki owocu granatu, które są bogate w antyoksydanty. Z tego względu karma GranataPet pomaga chronić komórki organizmu. Do produkcji karm dla psa tej lini zostały wykorzystana jedynie składniki najwyższej jakości, które są pozyskiwane z regionalnych upraw.

Skład karmy

Mięso drobiowe 41% (suszone i drobno zmielone), płatki ziemniaczane, skrobia ziemniaczana (drobno zmielona), tłuszcz drobiowy 8%, nasiona granatu 7%, olej z łososia 1%, lignoceluloza, sole mineralne, drożdże, cykoria 0,5% (drobno zmielona, dostarcza FOS i inulinę), spirulina 0,1%, ekstrakt z zielonej małży nowozelandzkiej 0,1% (drobno zmielony, naturalnie bogaty w glukozaminę i chondroitynę), Jukka Schidigera.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 15000 j.m., witamina D3 1050 j.m., witamina E 160 mg, L-karnityna 250 mg, tauryna 800 mg, miedź (pięciowodny siarczan miedzi) 2,7 mg, cynk (chlorek cynku jednowodny i tlenek cynku) 85 mg, żelazo (tlenek żelaza) 50 mg, jod (jodek wapnia, heksawodzian) 0,95 mg, selen (selenin sodu) 0,09 mg.

Analiza składu

Białko surowe 26% (w suchej masie 29%), tłuszcz 15% (17%), popiół surowy 5,5%, włókno surowe 4,6%, wapń 1,05%, fosfor 0,8%.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie znajdziemy suszone mięso drobiowe, czyli źródło białka zwierzęcego. Dzięki temu, że mięso zostało wysuszone, surowiec zawiera ok. 3 razy więcej białka niż świeże.

Na drugim miejscu są płatki ziemniaczane, zawierające skrobię i włókno.

Kolejna jest skrobia ziemniaczana. Jest ona źródłem węglowodanów i nie zawiera glutenu.

Czwarte miejsce zajmuje tłuszcz drobiowy. Dostarcza on psu energię oraz niezbędne kwasy tłuszczowe.

Piąte miejsce to nasiona granatu, czyli źródło potasu i witaminy C.

Następny jest olej z łososia, dostarczający kwasy tłuszczowe z grupy omega 3.

Siódme miejsce zajmuje lignoceluloza, a po niej drożdże, które mają sporo białka i witamin z grupy B.

Oprócz tych głównych surowców, w składzie znajdziemy też cykorię – zawierającą inulinę, glukozaminę i chondroitynę – wzmacniające stawy oraz minerały.

Podsumowanie

Analizowana karma GranataPet to produkt o przeciętnym składzie. Na pierwszym miejscu w składzie znajdziemy suszone mięso, które stanowi główne źródło białka. Ogólna zawartość wartości odżywczych jest przeciętna.

Mimo, że drugie i trzecie miejsce zajmują rozbite na dwa składniki ziemniaki, karma ma dosyć dużą zawartość mięsa. Skład jest jasny, a producent nie używa uogólnień, aby zamaskować surowce słabej jakości.

Cena karmy jest dość wysoka, za 10 kg suchej karmy zapłacimy około 200 zł.

Plusy:

+ duża zawartość mięsa

+ jasny skład

Minusy:

– dużo ziemniaków

– przeciętna zawartość białka

– wysoka cena

GranataPet to karma o przeciętnym składzie. Znajdziemy w niej dużo mięsa, a to bardzo ważny składnik w psiej diecie. Zmniejszylibyśmy ilość ziemniaków, dodali nieco białka zwierzęcego i większa porcję warzyw. Wtedy byłoby idealnie.

  • ocena:
    1

  • ocena:
    2

  • ocena:
    3

  • ocena:
    4

  • ocena:
    5

  • 0

    0ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.