Fotografka stworzyła aplikację z psami w roli głównej. Ma poprawiać humor chorym na raka

Aktualizacja: 8 maja 2020 |

Kategoria: Newsy |

Autor: Przemysław Śmit

Dziesięć psów, profesjonalna sesja zdjęciowa oraz wiele śmiechu i zabawy. Wszystko po to, by zobaczyć uśmiech na twarzy tych najbardziej potrzebujących.

thumbnail

O tym, że obcowanie z psami ma działanie uspokajające i poprawiające nastrój,  wiedzą doskonale wszyscy właściciele czworonogów. Wie o tym także litewska fotografka Alle Bedriene, która postanowiła poprawić humor tym najbardziej przygnębionym i stworzyła aplikację, w której rolę główną odgrywają właśnie psy. 

Sharejoy, czyli dziel się radością. Tak Allie zdecydowała się nazwać swój projekt, który  powstał właśnie po to, aby dzielić się szczęściem z tymi, którzy mieli go w swoim życiu nieco mniej. Aplikacja powstała bowiem z myślą o najmłodszych, borykających się z chorobą nowotworową. 

https://www.youtube.com/watch?v=ukSN82c43oE

Interaktywny projekt, który prezentowany jest głównie w szpitalach onkologicznych, polega na  stworzeniu darmowej aplikacji Share Joy AR, której bohaterami jest aż dziesięć psów. Aplikacja umożliwia interakcję z psami na ekranie urządzenia. Dziecko dotykając psa na ekranie telefonu lub ,,głaszcząc go” może zaobserwować ich unikalne reakcje. To najczęściej powoduje wiele radości, ponieważ animacje są niezwykle rzeczywiste, a zabawne kadry skutecznie poprawiają nastrój dzieciaków. Fotografka, mimo że na co dzień portretuje ludzi, nie bez powodu do tej sesji wybrała akurat psy. Wiedziała doskonale, że ich obecność skutecznie wpływa na ludzką psychikę.

https://www.instagram.com/p/B8yhvQcgijz/?igshid=1aj2rre15bauq&fbclid=IwAR08VGbFYjtE6o15tXGHXUknYE36GYSdVBQ-QcazyxIa1ZuuFOa1KPCZp-Y

Aplikacja ma również charakter edukacyjny. Każdy z psich modeli należy do innej rasy, więc oprócz świetnej zabawy, można również dowiedzieć się o nich czegoś więcej np. poznać specyficzne cechy i charakterystyczne zachowania danej rasy. Za pomocą aplikacji możemy też zagrać w mini puzzle, układając zdjęcia psów i uzyskując jak najlepszy czas.  

Sharejoy – mini puzzle

Najlepsze fotografie wykonane w ramach przygotowywania projektu zobaczyć można było w jednym z litewskich szpitali onkologicznych, na oddziale dziecięcym. 

Aplikacja jest dostępna w systemie Android i Apple (iOS).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.