Kategorie
Newsy

Szczekanie psa uratowało życie tonącego w bagnie 83-latka

Trzydniowe poszukiwania 83-letniego mieszkańca Rytla na szczęście zakończyły się sukcesem. Mężczyzna wyszedł na spacer z psem i przez długi czas nie pojawiał się z powrotem. Policjantom udało się go odnaleźć dzięki głośnemu szczekaniu psa.

Kategorie
Newsy

Owczarek niemiecki jest pierwszym psem w USA, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa

Wcześniej pozytywny wynik w Stanach Zjednoczonych stwierdzono u trzech kotów. Mimo to eksperci twierdzą, że ryzyko dla zwierząt domowych pozostaje niskie.

Kategorie
Newsy

Poszukiwani psi ratownicy. Trwa nabór do czworonożnej sekcji ratowniczej

Nabór do psiej grupy poszukiwawczej osób zaginionych rozpoczęło Stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego. Poszukiwane są psy wraz z opiekunkami. Jednak, aby dostać się do tak specyficznej grupy, należy spełniać określone wymagania.

Kategorie
Newsy

Właściciel psa zmarł na koronawirusa. Pies czekał na niego w szpitalu

Xiao Bao, czyli Mały Skarb – tak wabi się siedmioletni kundelek, który przybył do szpitala w Wuhan wraz ze swoim właścicielem w lutym bieżącego roku, podczas pandemii koronawirusa. Niestety właściciel psa okazał się zarażony i zmarł po kilku dniach.

Kategorie
Newsy

Pies pomoże Ci uniknąć mandatu na drodze. Tak wynika z badań Brytyjczyków

Wyniki badania, przeprowadzonego na zlecenie marki Seat są zachwycające. Chodzi o nietypową ankietę, dotyczącą stylu jazdy, której grupą badawczą byli lokalni kierowcy w Wielkiej Brytanii.  Pytania zadano aż dwóm tysiącom brytyjskich kierowców, którzy codziennie przemierzają wiele kilometrów, często ze swoimi psami. 

Kategorie
Newsy

Interakcja z psem niweluje stres. To szczególnie ważne dla ratowników medycznych

Kategorie
Newsy

Pies z doktoratem. Uczelnia wyróżniła działalność labradora

Moose jest dziewięcioletnim,  biszkoptowym labradorem, od ponad roku związanym z Virginia Tech’s College of Veterinary Medicine. To nie jedyny pies pracujący na uniwersytecie, a instytucja może pochwalić się aż czterema psami terapeutycznymi. Jednak Moose jest jedyny w swoim rodzaju.

Kategorie
Newsy

Pies Hunter wywęszył narkotyki warte nawet 70 tys. zł.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Krajową Administrację Skarbową, w związku z podejrzeniem zmieszania w handel narkotykowy, funkcjonariusze Policji przeszukali dom 30-letniego mężczyzny na terenie powiatu kluczborskiego. Do zdarzenia doszło 13 maja bieżącego roku. 

Kategorie
Newsy

Urocze szczeniaki w oceanarium. Nic słodszego dzisiaj nie zobaczycie

Bacznie przyglądają się przepływającym ławicom kolorowych ryb, ale nie boją się też tych znacznie większych okazów. Zobacz, jak zachowywały się szczeniaki podczas wycieczki w oceanarium.

Kategorie
Newsy

Agresywny rój pszczół śmiertelnie zaatakował trzy psy

To był wyjątkowo agresywny rój pszczół. Ekipa strażacka z Tuscon próbowała uratować życie trzech zaatakowanych psów. Niestety bezskutecznie.