Kategorie
Newsy

Psia miłość na Tinderze? Bezdomne psy szukają tam kochającego domu

Na portalu Tinder pojawiły się bezdomne psy, które szukają kochającego domu. Nowa akcja organizacji Bieg na sześć łap znów hitem internetu.

Kategorie
Newsy

Ile lat ma pies? Naukowcy obalają popularną teorię o mnożeniu razy siedem

Ile lat ma pies w przeliczeniu na lata ludzkie? To pytanie zadaje sobie zapewne wielu właścicieli czworonogów, szczególnie że najróżniejszych teorii na ten temat nie brakuje. Naukowcy z UC San Diego rozprawili się z popularnym mitem mnożenia wieku psa razy siedem i przedstawili precyzyjniejszą teorię na określenie wieku psa. 

Kategorie
Newsy

Szczekanie psa uratowało życie tonącego w bagnie 83-latka

Trzydniowe poszukiwania 83-letniego mieszkańca Rytla na szczęście zakończyły się sukcesem. Mężczyzna wyszedł na spacer z psem i przez długi czas nie pojawiał się z powrotem. Policjantom udało się go odnaleźć dzięki głośnemu szczekaniu psa.

Kategorie
Newsy

Owczarek niemiecki jest pierwszym psem w USA, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa

Wcześniej pozytywny wynik w Stanach Zjednoczonych stwierdzono u trzech kotów. Mimo to eksperci twierdzą, że ryzyko dla zwierząt domowych pozostaje niskie.

Kategorie
Newsy

Poszukiwani psi ratownicy. Trwa nabór do czworonożnej sekcji ratowniczej

Nabór do psiej grupy poszukiwawczej osób zaginionych rozpoczęło Stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego. Poszukiwane są psy wraz z opiekunkami. Jednak, aby dostać się do tak specyficznej grupy, należy spełniać określone wymagania.

Kategorie
Newsy

Właściciel psa zmarł na koronawirusa. Pies czekał na niego w szpitalu

Xiao Bao, czyli Mały Skarb – tak wabi się siedmioletni kundelek, który przybył do szpitala w Wuhan wraz ze swoim właścicielem w lutym bieżącego roku, podczas pandemii koronawirusa. Niestety właściciel psa okazał się zarażony i zmarł po kilku dniach.

Kategorie
Newsy

Pies pomoże Ci uniknąć mandatu na drodze. Tak wynika z badań Brytyjczyków

Wyniki badania, przeprowadzonego na zlecenie marki Seat są zachwycające. Chodzi o nietypową ankietę, dotyczącą stylu jazdy, której grupą badawczą byli lokalni kierowcy w Wielkiej Brytanii.  Pytania zadano aż dwóm tysiącom brytyjskich kierowców, którzy codziennie przemierzają wiele kilometrów, często ze swoimi psami. 

Kategorie
Newsy

Interakcja z psem niweluje stres. To szczególnie ważne dla ratowników medycznych

Kategorie
Newsy

Pies z doktoratem. Uczelnia wyróżniła działalność labradora

Moose jest dziewięcioletnim,  biszkoptowym labradorem, od ponad roku związanym z Virginia Tech’s College of Veterinary Medicine. To nie jedyny pies pracujący na uniwersytecie, a instytucja może pochwalić się aż czterema psami terapeutycznymi. Jednak Moose jest jedyny w swoim rodzaju.

Kategorie
Newsy

Pies Hunter wywęszył narkotyki warte nawet 70 tys. zł.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Krajową Administrację Skarbową, w związku z podejrzeniem zmieszania w handel narkotykowy, funkcjonariusze Policji przeszukali dom 30-letniego mężczyzny na terenie powiatu kluczborskiego. Do zdarzenia doszło 13 maja bieżącego roku.