Calibra Hypoallergenic – hipoalergiczna karma dla szczeniąt

Aktualizacja: 6 listopada 2019 |

Kategoria: Karmy suche |

Autor: Przemysław Śmit

Calibra to marka, produkująca karmy dla psów i kotów. W swojej ofercie ma zarówno karmy suche jak i mokre. Są to produkty o różnych wariantach smakowych oraz dopasowane do psów na różnym etapie rozwoju. Na naszej stronie znajdziecie też analizę mokrej karmy Calibra Indyk z sercami z kurczaka. Tym razem zdecydowaliśmy się na suchą karmę dla szczeniąt małych ras Calibra Junior Small Breed z kaczką.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Calibra Junior Small Breed z kaczką to kompletna karma hipoalergiczna i bezzbożowa dla szczeniąt i młodych psów (3 – 12 miesięcy) małych ras (1-10 kg). Swoją zawartością białka i energii, Calibra Junior Small Breed uwzględnia szybszą i krótszą fazę wzrostu psów małych ras niż jest to u  średnich i dużych psów, w ten sposób wspomaga prawidłowy rozwój układu pokarmowego.

Kształt i struktura  granulatu są dopasowane dla małych psów i ułatwiają przyjęcie karmy. Karma zawiera wysoki poziom białka zwierzęcego pochodzącego z najlepszych źródeł. Co najważniejsze ma zbilansowany skład odpowiedni dla psów o wrażliwym przewodzie pokarmowym. Zawiera beta glukany i prebiotyki, które wzmacniają układ odpornościowy. 

Skład karmy

Mięso z kaczki 28%, ziemniaki, suszone mięso z kaczki 20%, tłuszcz drobiowy (konserwanty: naturalne tokoferole), białko ziemniaczane, sucha pulpa buraczana, drożdże, hydrolizowana wątróbka z kurczaka 2%, olej z łososia, algi morskie, suszone jabłko, suszony szpinak, prebiotyki (mannanooligosacharydy 150 mg/kg, β-glukany 125 mg/kg, fruktooligosacharydy 90 mg/kg), mieszanka ziół i owoców (ekstrakt pomarańczowy, rozmaryn, pietruszka, tymianek – 320 mg/kg), wyciąg Yucca Schidigera (85 mg/kg).

Analiza składu

Białko surowe 32%, tłuszcz surowy 17%, włókno surowe 3%, popiół surowy 8%, wilgotność 9%, wapń 1,8%, fosfor 1,3%, sód 0,5%, magnez 0,09%, kwasy tłuszczowe Omega 3 0,33%, kwasy tłuszczowe Omega 6 2,25%.

Opis składu karmy

Mięso z kaczki to bardzo dobre źródło białka. Świeże mięso w procesie obróbki termicznej straci około 80% wody i może przesunąć się w składzie o jedno lub kilka miejsc do tyłu.

Drugie miejsce zajmują ziemniaki, które są bezglutenowym źródłem węglowodanów.

Na miejscu trzecim znajduje się suszone mięso z kaczki. Kolejne wartościowe źródło białka. Dzięki temu, że zostało wysuszone może zawierać nawet 4 razy więcej protein niż świeże mięso. 

Następny jest tłuszcz drobiowy, który dostarczy energię i niezbędne kwasy tłuszczowe.

Piątą pozycją jest białko ziemniaczane. Ten rodzaj białka pochodzenia roślinnego jest mniej wartościowy niż pochodzenia zwierzęcego. Składnik ten może podnosić ilość protein podawaną przez producenta na opakowaniu.

Za nim znalazła się pulpa buraczana, zawierająca włókno pokarmowe. 

W składzie znajdziemy również drożdże, które mają sporo witamin i białka.

Ósme miejsce to wątróbka z kurczaka, czyli źródło witaminy B9 (kwas foliowy), witaminy B12, żelaza i białka.

Następny jest olej z łososia. Ten składnik zawiera sporo kwasów tłuszczowych z grupy Omega 3.

Potem są algi, czyli źródło minerałów i składników odżywczych wspomagających zdrowie, pigmentację, skórę oraz sierść.

Kolejne są suszone jabłka, czyli błonnik, witaminy i węglowodany.

Miejsce następne zajmuje szpinak, bogaty w żelazo oraz niezbędny w procesie trawienia wolny kwas foliowy.

W składzie znajdziemy też: prebiotyki, mieszankę ziół i owoców oraz wyciąg z Yucca Schidigera, wspomagający metabolizm, poprawia konsystencję stolców i zmniejsza ich nieprzyjemny zapach.

Podsumowanie

Analizowana karma Calibra Junior Small Breed to produkt o dobrym składzie. Mamy tu dużo mięsa, a głównymi źródłami białka zwierzęcego są: mięso z kaczki, mączka z kaczki i wątróbka z kurczaka. Mimo, że poziom białka może podwyższać białko ziemniaczane, jego ogólna zawartość jest na dobrym poziomie.

Plusem jest też sprecyzowany skład. To szczególnie ważne w przypadku mięsa. Dodatkowo, karma nie zawiera zbóż, więc bardzo dobrze sprawdzi się u psiaków, które mają alergię pokarmową na ten składnik. To produkt o świetnym składzie, który będzie pełnowartościowym posiłkiem dla waszego pupila. 

Cena zależy od sklepu w jednym jest to ok 100 zł za 7 kg suchej karmy, w innych w granicach 150 zł. 

Plusy:

+ dobry skład

+ dużo mięsa

+ jasny skład

+ mało węglowodanów

+ wysoki poziom białka

+ świetna cena w stosunku do jakości

+ brak zbóż

Minusy:

– brak

Nie wiecie co wrzucić do miski waszego szczeniaka? Karma Calibra Junior Small Breed to nasza kolejna propozycja. Dużo mięsa, jasny skład i brak zbóż.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 0

  0ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.