Butcher’s Superior z kaczką, kurczakiem i warzywami – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 30 maja 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Przedstawiamy wam markę z Wielkiej Brytanii, produkującą karmy dla zwierząt. W tej recenzji skupimy się na serii Butcher’s Superior, czyli linii karm mokrych o różnych walorach smakowych. Znajdziemy w niej wersję z kurczakiem, kaczką, wołowiną, jeleniem i zielonym groszkiem. My zdecydowaliśmy się na analizę karmy Butcher’s Superior z kaczką, kurczakiem i warzywami w galaretce.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Producent zapewnia, że Butcher’s Superior to doskonała karma odpowiadająca wymaganiom psów różnej wielkości i w różnym wieku. Wysoka zawartość mięsa oraz receptura bezglutenowa sprawia, że produkt stanowi zdrowe, naturalne i kompletne źródło składników odżywczych dla twojego pupila.

Dodaje też, że Butcher’s Superior to wyjątkowy i kompletny posiłek dla psów wszystkich ras. Przygotowany z wyselekcjonowanego mięsa najwyższej jakości. Specjalna kompozycja składników gwarantuje zdrowie i doskonały smak.

Zalety karmy:

 • Bogata w kawałki mięsa najwyższej jakości.
 • Tylko naturalne składniki – bez sztucznych barwników, aromatów i konserwantów.
 • Nie zawiera wypełniaczy takich jak zboża czy soja – pokarm odpowiedni w diecie bezglutenowej.
 • Receptura oparta o świeże warzywa, aby wydobyć z nich to co najlepsze.
 • Bogate źródło białka.
 • Zawiera wszystkie witaminy i minerały niezbędne dla zdrowia i prawidłowego rozwoju psa.

O tym, czy zapewnienia producenta są słuszne i zgodne z prawdą przekonamy się za moment.

Skład karmy

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 48% (z czego kaczka 8,5%, kurczak 8,5%), warzywa (marchewka 2%, zielony groszek 2%), minerały.
Składniki naturalne min. 99%.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 1250 I.U., witamina D3 250 I.U., siarczan cynku jednowodny 57 mg, siarczan manganu jednowodny 8 mg, jodan wapnia bezwodny 0,82 mg, selenian sodu bezwodny 0,07 mg, guma kasja 1,6 g.

Analiza składu

Białko surowe 8%, włókno surowe 0,2%, tłuszcz surowy 5%, popiół surowy 2%, wilgotność 82%.

W przypadku mokrych karm staramy się podawać wam informację o zawartości składników odżywczych w suchej masie. W tym przypadku, w suchej masie znajduje się 44% białka i 27% tłuszczu.

Opis składu karmy

Pierwszym składnikiem jest mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Są one źródłem białka i tłuszczy. Z informacji podanej przez producenta wynika, że 8,5% tego surowca stanowi mięso z kaczki a drugie 8,5% mięso z kurczaka. Co zatem znajduje się w pozostałej części? Tego producent nie podaje. Mogą to być oprócz mięsa, odpadki z rzeźni, które są gorzej przyswajalne przez psie organizmy.

Warzywa znajdują się na drugim miejscu w składzie. Jest to marchewka, bogata w beta-karoten i błonnik, zielony groszek, zawierający węglowodany potas i witaminy. W składzie znajdziemy też minerały. Niestety nie zostały one poddane procesowi cheletacji przez co są gorzej przyswajane przez psi organizm.

Swoje miejsce znalazła też, pochodząca z rośliny o nazwie Senna – guma kasja. Ma ona zapewnić żelującą konsystencję karmy.

Podsumowanie

Analizowana karma nas nie zadowala. Niestety, ale jej skład nie zapewni psu wartościowej diety. Mimo, że na pierwszym miejscu w składzie znajdziemy mięso, producent nie dzieli się z nami informacją, co poza kaczką i kurczakiem się pod nim kryje. Możemy przypuszczać, że to celowy zabieg, aby zamaskować surowce niskiej jakości takie jak np. krew, sierść czy pióra.

Drugim głównym składnikiem są warzywa. Niestety, ale zaledwie 2% tego surowca stanowi marchew i kolejne 2% zielony groszek. To zdecydowanie za mało, jeżeli karma ma być pełnowartościowym posiłkiem psa. W składzie znalazły się minerały, za co karma otrzyma plus. Jednak nie zostały one poddane procesowy chelatacji, przez co nie przyswajają się tak dobrze, jak gdyby ten proces został przeprowadzony. Jak widać skład karmy pozostawia wiele do życzenia i oceniamy ją na poniżej przeciętną.

Cena jest dość niska i wynosi 5 zł za 400 g (puszkę).

Plusy:

+ brak

Minusy:

– przeciętna zawartość białka

– ponadprzeciętna zawartość tłuszczu

– mało warzyw w karmie

– skład jest niesprecyzowany

– karma nie stanowi pełnowartościowego posiłku dla psa

Karma ta wygląda nam na mieszankę surowców zwierzęcych z małą ilością rzeczywistego mięsa i dodatkiem warzyw. Niestety, w ten sposób nie stworzymy dla naszego pupila pełnowartościowego posiłku. Nie tędy droga.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 0

  0ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.