Animonda Integra – sucha karma dla psów

Aktualizacja: 7 listopada 2019 |

Kategoria: Karmy suche |

Autor: Przemysław Śmit

Animonda to produkowana w Niemczech karma dla psów. Animonda Integra to karma przeznaczona do terapii pokarmowej. Jest specjalnym programem dietetycznym i spełnia funkcje „menadżera żywienia” w czasie trwania choroby. Zarówno Integra Protect, jak i Integra Sensitive zostały dopasowane do indywidualnych problemów zdrowotnych.

thumbnail

Na naszej stronie mamy również analizę karmy mokrej Animonda GranCarno z wołowiną i kurczakiem. My dzisiaj przyjrzymy się wersji Animonda Integra Protect Renal dla psów cierpiących na przewlekłe choroby nerek.

Co o karmie pisze producent?

Choroby i niewystarczająca praca nerek mogą mieć wiele przyczyn u psów. Często są one następstwem innej choroby, lecz mogą one być także związane z dietą lub z genetycznymi predyspozycjami. Aby odciążyć nerki i aby im jeszcze bardziej nie szkodzić, należy zapewnić psu taką karmę, która została stworzona z myślą o psach cierpiących na przewlekłą chorobę nerek.

Animonda Integra Protect Renal to kompletna karma sucha, która uwzględnia specjalne potrzeby psów ze schorzeniami nerek i pomaga je odciążyć. Z chorobami nerek zazwyczaj związane są problemy z wydalaniem fosforu i poszczególnych produktów końcowych przemiany białkowej. Z tego powodu zawartość białka i fosforu została obniżona.

Mimo wszystko, użyte białko cechuje się wysoką jakością, dzięki czemu całkowicie pokrywa zapotrzebowanie psa na proteiny. Receptura karmy jest całkowicie bezzbożowa, dzięki czemu także psy z alergiami na gluten i zboże mogą profitować z tej karmy. Źródłem węglowodanów są lekkostrawne i pożywne ziemniaki. Olej z łososia dba o zdrową skórę i lśniącą sierść, a juka dodatkowo aktywuje układ trawienny i wspiera ochronę komórek w naturalny sposób. 

Animonda Integra Protect Renal w skrócie:

 • Podstawowa karma sucha dla psów cierpiących na schorzenia i przewlekłe choroby nerek.
 • Karma dietetyczna odciążająca nerki.
 • Zredukowana zawartość białka i fosforu: zdolność do wydalania fosforu i produktów końcowych przemiany białkowej są zmniejszone.
 • Wysokiej jakości białka: pomimo zredukowanej zawartości pokrywają całkowite zapotrzebowanie psa na białko.
 • Bezzbożowa: karma nadaje się także dla psów z alergiami na zboża lub gluten. 
 • Olej z łososia: dla zdrowej skóry i lśniącej sierści.
 • Juka: redukuje zapach kału, działa prebiotycznie na układ trawienny i wspiera ochronę komórek.
 • Bez cukru, soi i sztucznych dodatków.

Skład karmy

Ziemniaki (suszone), mączka z mięsa drobiowego, wysłodki buraczane, łój wołowy, hydrolizowane białko drobiowe, wątróbki drobiowe, olej z łososia, drożdże, jaja (suszone), oligofruktoza, węglan wapnia, chlorek sodu, juka.

Źródło protein: hydrolizowane białko drobiowe, mączka z mięsa drobiowego, jaja (suszone). 

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 15000 j.m., witamina D3 1500 j.m., mangan 6 mg, miedź 1,35 mg, cynk (tlenek cynku) 18 mg, jod (bezwodny jodan wapnia) 0,5 mg.

Analiza składu

Białko surowe 14%, tłuszcz surowy 20,5%, włókno surowe 2,5%, popiół surowy 4,5%, wapń 0,75%, fosfor 0,36%, potas 0,75%, wilgotność 8%, kwas linolowy 2%, sód 0,32%.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu mamy suszone ziemniaki, nie mają one dużej wartości odżywczej dla psa. Stanowią bezglutenowe źródło węglowodanów.

Druga jest mączka z mięsa drobiowego, to źródło białka zwierzęcego. Może zawierać kości, skóry, czy np. łapy.

Trzecie miejsce zajmują wysłodki buraczane. To tani składnik roślinny pochodzący z odpadów przetwarzania buraków cukrowych. Bogaty we włókno i węglowodany.

Czwarty jest łój wołowy. Tłuszcz dodaje psu energii i dostarcza mu niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Następne miejsce zajęło hydrolizowane białko drobiowe. Jest to białko zwierzęce, zatem bardzo cenny składnik w psiej diecie. Dzięki przeprowadzonemu procesowi hydrolizy, wartości odżywcze będą lepiej wchłaniać się w psi organizm.

Na czwartym miejscu są wątróbki drobiowe, pełne białka, żelaza i witamin z grupy B.

Kolejny jest bogaty w kwasy tłuszczowe Omega 3 olej z łososia.

Ósma pozycja to drożdże. Mają sporo witamin z grupy B oraz wysoką ilość białka.

Następne miejsce zajmują bogate w kwasy nasycone i nienasycone – suszone jaja.

Oprócz tych głównych składników, znajdziemy tu również oligofruktozę, węglan wapnia, chlorek sodu i jukę.

Podsumowanie

Karma Animonda Integra Protect Renal ma przeciętny skład. Dużym plusem jest brak zbóż, ale naszym zdaniem skład mógłby być lepszy. Głównym źródłem białka jest mączka z mięsa drobiowego i hydrolizowane białko drobiowe. Pod tymi dwoma surowcami mogą kryć się odpadki z rzeźni. One mają zdecydowanie gorszą przyswajalność.

Mimo wszystko produkt ten powinien być bezpieczny dla psów chorujących na przewlekłą chorobę nerek. Przed podaniem takiej karmy zalecamy jednak konsultację z weterynarzem.

Za 10 kg suchej karmy zapłacimy ok. 180 zł.

Plusy:

+ obniżona zawartość białka i fosforu

+ brak zbóż

Minusy:

– dodalibyśmy porcję warzyw

– niesprecyzowany skład

Karma Animonda Integra Protect Renal może nas nie zachwyciła, ale powinna być bezpieczna dla psów z przewlekłą chorobą nerek. Patrząc na konkurencję znaleźć można lepszą karmę, ale ta z pewnością nie będzie najgorszym wyborem.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 5

  1ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.