Animonda GranCarno – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 26 lutego 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

To produkowana w Niemczech karma zarówno dla psów jak i kotów. Dwie linie, które marka ma w ofercie to: GranCarno i Animonda vom Feinsten. Każda z tych serii jest bardzo szeroko rozwinięta i posiada wiele odmian karm z różnymi dodatkami. Firma przystosowuje swoje karmy do upodobań psa oraz do jego wieku.

thumbnail

W ofercie znajdziemy zatem karmy dla szczeniaków, psów dorosłych oraz psich seniorów. Sama seria GranCarno ma aż 23 odmiany. Znajdują się w niej wersje z wołowiną, kurczakiem, indyczymi sercami, jagnięciną, dziczyzną, kaczymi sercami, jeleniem, królikiem, indykiem, ziemniakami czy łososiem. Wybór jest ogromny! My dzisiaj przyjrzymy się wersji Animonda GranCarno z wołowiną i kurczakiem dla psów dorosłych.

Co o karmie pisze producent?

Producent o karmie pisze następująco. Animonda GranCarno Original składa się wyłącznie z wyselekcjonowanych składników, do których należą serca, płuca, wątroby i mięso mięśniowe. Delikatne przygotowanie świeżych składników zapewnia zachowanie i optymalną przyswajalność substancji odżywczych. Również fakt, że naturalne włókna mięsa są widoczne, wskazuje na delikatne przygotowanie – jest to oznaka świeżości i naturalności. Wszystko to jest gwarancją pysznego smaku i najlepszej akceptacji.

Ponadto zrezygnowano ze źródeł węglowodanów, takich jak ziemniaki czy zboża, oraz soi, ulepszaczy smaku, sztucznych barwników i konserwantów. Specjalna kombinacja przeciwutleniaczy chroni i wzmacnia układ immunologiczny.

Skład karmy

Wołowina 38% (płuca, wątroba, mięso, serce, nerki, wymiona), 31% bulion, 30% kurczak (mięso, serce, wątroba), węglan wapnia.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina D3: 200 IE, jod 0,2 mg, mangan 1,5 mg; cynk 10 mg.

Analiza składu

Przybliżone wartości odżywcze w omawianej karmie kształtują się następująco: gwarantowanego białka jest 10%, natomiast w suchej masie aż 45,45%. Z kolei tłuszczu znajdziemy 7,5%, a w suchej masie 34,09%. Węglowodany z kolei stanowią 12,27%.

Opis składu karmy

Dobrze się zapowiada. Na pierwszych sześciu miejscach składu znajduje się mięso i podroby wołowe. Znajdziemy tutaj bogate w białko płuca wołowe, pełną żelaza i witaminy A wątróbkę wołową, mięso wołowe, serca wołowe oraz nerki i wymiona. Wszystkie te składniki są niezwykle bogate w białko.

Kolejnym istotnym składnikiem jest bulion. To dość częsty dodatek do karm mokrych. Psy lubią jego smak, więc chętnie się nią zajadają.

Na kolejnych trzech miejscach znajdziemy mięso z kurczaka, które jest świetnym źródłem białka. Znajdziemy również serca kurczaka oraz wątróbkę kurczaka. Wszystkie mają wysoką zawartość białka i witamin.

Podsumowanie

Producent precyzuje jakie dokładnie składniki dostarczać będziemy naszemu psu. W przeciwieństwie do niektórych karm, gdzie słabej jakości składniki ukrywane są pod ogólnie brzmiącą nazwą, tutaj wiemy co podajemy zwierzakowi.

Przybliżona zawartość białka w suchej masie wynosi 45%, tłuszczu 34%, a węglowodanów 12%. Oznacza to, że skład tej karmy balansuje znacznie powyżej przeciętnej.

W przypadku tej karmy zrezygnowano ze zbędnych zapychaczy. Oznacza to, że nie znajdziemy tutaj zbóż, glutenu i ziemniaków.

Producent zrezygnował z soi, sztucznych ulepszaczy smaku czy sztucznych barwników. Karma ta ma skład precyzyjnie dobrany przez specjalistów. Zapewniamy, że będzie odpowiednim pożywieniem dla waszych pupili.  

Cena to ok. 4 zł za puszkę karmy 400 gramów.

Plusy:

+ bardzo dobry skład

+ sporo mięsa

+ wysoki poziom białka

+ jasny skład

+ cena

+ niski poziom węglowodanów

Minusy:

– brak

Nieczęsto mamy do czynienia z mokrą karmą o dobrym składzie. Przyjęło się, że są one gorszej jakości niż suche i kojarzą nam się z tanimi zamiennikami z marketów. W tym przypadku jest inaczej. Zapiszcie sobie tę nazwę i szybko pędźcie do sklepu. To produkt naprawdę warty uwagi.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 4.3

  4ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.