Alpha Spirit – mokra karma dla psów

Aktualizacja: 6 listopada 2019 |

Kategoria: Karmy mokre |

Autor: Przemysław Śmit

Alpha Spirit to innowacyjna marka karm dla psów. Jest produkowana w Hiszpanii. W ofercie marki znajdziemy karmy mokre, suche i półwilgotne. My dzisiaj zajmiemy się tą pierwszą, a dokładnie Alpha Spirit Indyk z malinami i przeanalizujemy jej skład.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Alpha Spirit Indyk z malinami to pełnowartościowa, bezzbożowa mokra karma dla psów wszystkich ras. Nasz unikalny produkt zawiera aż 92% świeżego mięsa, który jest najwłaściwszym pokarmem dla psa oraz 4% owoców. Jest także wzbogacona w witaminy i składniki odżywcze, które wspierają najważniejsze funkcje życiowe czworonoga.

Pokarm przygotowywany jest w niskiej temperaturze, dzięki czemu nie traci swoich cennych wartości. Nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników. Składniki zawarte w naszej karmie pochodzą tylko od lokalnych dostawców, co czyni ją wyjątkową.

Możemy także poszczycić się jakością human-grade. Oznacza to, że każdy ze składników dopuszczony jest do spożycia także dla ludzi.

Skład karmy

Mięso indyka 92% (mięso z mięśni 75%, wątroba 17%), maliny 4%, minerały.

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 5000 IU, witamina D3 333 IU, witamina E 41 mg, węglan żelaza 6,65 mg, pięciowodny siarczan miedzi 3,3 mg, tlenek manganu 13,3 mg, bezwodny jodek wapnia 0,2 mg, tlenek cynku 10 mg, selenin sodu 0,03 mg.

Analiza składu

Białko surowe 8,9%, tłuszcz surowy 4,8%, włókno surowe 0,4%, popiół surowy 2,4%, wilgotność 81,1%.

W przypadku mokrych karm podajemy informację o zawartości składników odżywczych w suchej masie. W suchej masie znajduje się 47% białka i 25,4% tłuszczu.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie znajdziemy mięso z indyka, czyli źródło wysokiej jakości białka. Wątroba to wysokiej jakości proteinowy składnik. Bogate źródło łatwo przyswajalnego żelaza, kwasu foliowego oraz witaminy B12.

Maliny – mają właściwości przeciwutleniające i chronią komórki, są również źródłem błonnika.

Trzecie są niezbędne do życia oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu minerały.

Podsumowanie

Analizowana mokra karma Alpha Spirit Indyk z malinami to produkt o dobrym składzie. Rzadko zdarza się, że mokra karma zawiera taką ilość mięsa. Producent dokładnie sprecyzował jakie składniki dostarczać będziemy naszemu psu.

Zrezygnowano ze zbędnych zapychaczy., czyli nie znajdziemy w tej karmie zbóż czy ziemniaków. Producent zrezygnował również ze sztucznych ulepszaczy smaku czy barwników.

Za puszkę o pojemności 400 gramów zapłacimy ok. 12 zł.

Plusy:

+ dużo mięsa

+ jasny skład

+ bezpieczna dla psa

+ wysoki poziom białka

+ niski poziom węglowodanów

+ brak sztucznych barwników i konserwantów

+ brak zbóż

Minusy:

– dodalibyśmy porcję warzyw

Karma Alpha Spirit Indyk z malinami to bardzo dobra pozycja na rynku. Mamy tu naprawdę dużo jakościowo dobrego mięsa, co tym samym zapewnia nam wysoki poziom białka w produkcie. Polecamy!

Zapraszamy również do naszej analizy karmy półwilgotnej Alpha Spirit Multiprotein.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 4

  3ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.