Agresywny rój pszczół śmiertelnie zaatakował trzy psy

Aktualizacja: 14 maja 2020 |

Kategoria: Newsy |

Autor: Przemysław Śmit

To był wyjątkowo agresywny rój pszczół. Ekipa strażacka z Tuscon próbowała uratować życie trzech zaatakowanych psów. Niestety bezskutecznie.

thumbnail

Ugryzienie przez pszczołę tylko brzmi niewinne. W rzeczywistości może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, a w rezultacie nawet do śmierci, szczególnie gdy mowa o niezwykle agresywnym roju pszczół, który wyrządził wczoraj wiele krzywdy. 

Ekipa straży pożarnej Tuscon została wezwana wczoraj do południowo-wschodniej części miasta po tym, jak trzy psy zostały zaatakowane przez pszczeli rój. Incydent miał miejsce w pobliżu drogi South Calle. Po dotarciu na miejsce, strażacy spryskali rój pianą, aby zatrzymać atak. Psy natychmiast zostały zabrane do weterynarza. Niestety zwierząt nie udało się uratować i jak informuje ekipa strażacka Tuscon na swoim Twitterze, po dotarciu do weterynarza psy zmarły. Nie zostały jeszcze wyjaśnione okoliczności w jakich doszło do śmiertelnego ataku. 

Ekipa strażaków nawołuje, aby chronić swoje zwierzęta przed podobnymi atakami. Najlepszym sposobem na zapobieganie podobnym sytuacjom jest uniemożliwienie psom przebywania w okolicach uli. Ukąszenie psa przez pszczołę to nie żarty, a na naszym blogu poświęciliśmy temu tematowi osobny tekst, w którym wyjaśniamy, jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą ukąszenie i co w pierwszej kolejności powinniśmy zrobić, jako właściciele. Zachęcamy do lektury – ,,Psa użądliła pszczoła lub ugryzła żmija. Zobacz, co zrobić”.

źródło: www.nypost.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.