Activ Pet z wołowiną – sucha karma dla psów

Aktualizacja: 12 listopada 2019 |

Kategoria: Karmy suche |

Autor: Przemysław Śmit

Activ Pet to marka karm dla psów, produkująca swoje produkty dla Jeronimo Martins Polska S.A. Znajdziemy ją w supermarketach Biedronka. Activ Pet ma do zaoferowania zarówno karmę suchą, w puszkach, saszetkach jak i kiełbaski. My przyjrzymy się dzisiaj suchej karmie Activ Pet z wołowiną i drobiem.

thumbnail

Co o karmie pisze producent?

Suche i mokre karmy Activ Pet to wysokiej jakości produkty, które nie tylko dodają energii twojemu pupilowi, ale również zawierają witaminy A, E i D₃, które pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry, kości i wzroku zwierzaka. Karma Activ Pet spełnia wymagania najbardziej wyszukanych psich podniebień.

Zapewnia też, że wszystkie produkty Activ Pet, to źródło witamin i składników, potrzebnych pupilowi każdego dnia.

O tym jak w rzeczywistości wygląda skład i czy zapewniania producenta są zgodne z prawdą przeczytacie za moment, kiedy wspólnie postaramy się przeanalizować skład karmy.

Skład karmy

Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (4% wołowiny w pomarańczowych granulkach, 4% drobiu w brązowych granulkach), oleje i tłuszcze (0,4% oleju z łososia), produkty pochodzenia roślinnego (1% pulpy buraczanej), minerały.

DODATKI: (na 1 kg karmy): witamina A 14000 j.m., witamina D3 800 j.m., witamina E 450 mg, miedź (siarczan miedzi, pentahydrat) 10 mg, żelazo (siarczan żelazawy, monohydrat) 100 mg, jod (bezwodny jodan wapnia) 1,5 mg, mangan (tlenek manganu) 5 mg, cynk (siarczan cynku, monohydrat) 125 mg, selen (selenin sodu) 0,2 mg, barwniki, przeciwutleniacze.

Analiza składu

Białko surowe 21%, tłuszcz surowy 13%, włókno surowe 2,5%, popiół surowy 7,5%.

Opis składu karmy

Na pierwszym miejscu w składzie niestety znajdziemy zboża. To one są głównym źródłem węglowodanów, białka oraz włókna pokarmowego. Zboża w karmie dostarczają psu więcej energii, ale nic poza tym.

Na drugim miejscu znajdziemy mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Ten składnik dostarcza psu niezbędnego białka. Niestety, oprócz mięsa znajdziemy tutaj też zwierzęce odpadki, czyli skórę, sierść czy krew. One z kolei nie są najlepiej przyswajane przez psi organizm.

Oleje i tłuszcze znajdują się na trzecim miejscu w składzie.To ważny składnik, bo stanowi źródło energii i kwasów tłuszczowych. 0,4% mamy oleju z łososia, jest on bogaty w kwasy tłuszczowe Omega 3.

Czwarte miejsce należy do produktów pochodzenia roślinnego. Niestety wiemy tylko, że 1% to pulpa buraczana. Poza tym nie wiem jakie składniki mogą się tam znaleźć.

Ostatnie w składzie widnieją minerały.

Podsumowanie

Skład tej karmy to zbyt wiele niewiadomych. Producent, prawdopodobnie umyślnie nie precyzuje składu poszczególnych surowców, aby zastąpić te wartościowe najtańszymi zamiennikami.

Zaledwie 4% stanowi mięso z wołowiny, oraz 4% mięso z drobiu. Jest to zdecydowanie za mało, aby karma stanowiła pełnowartościowy posiłek dla psa. Dodatkowo ma niską zawartość białka i tłuszczu.

Omawiana karma Activ Pet z wołowiną i drobiem jest karmą bardzo słabej jakości, o niedopracowanym składzie i nie polecamy jej waszym pupilom.

Cena jest niska, bo za 3 kg suchej karmy zapłacimy ok. 14 zł.

Plusy:

– brak

Minusy:

– kiepski skład

– niska zawartość mięsa

– mało białka

– niesprecyzowany skład

– nie może być pełnowartościowym posiłkiem

Karma Activ Pet z wołowiną i drobiem to jedna z gorszych pozycji, jakie znajdziemy obecnie w sklepach. To mieszanka zbóż, produktów pochodzenia zwierzęcego z małym dodatkiem mięsa. Nie może być pełnowartościowym posiłkiem dla psa.

 • ocena:
  1

 • ocena:
  2

 • ocena:
  3

 • ocena:
  4

 • ocena:
  5

 • 1.5

  2ocen

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.